Firma Krysiak – jeszcze szersza oferta urządzeń 40V

O rozwoju kategorii urządzeń akumulatorowych rozmawiamy z Andrzejem Krysiakiem, prezesem firmy Krysiak

Rozmawia: Michał Gradowski

Jaki wzrost sprzedaży w kategorii urządzeń akumulatorowych zanotowali Państwo w ubiegłym roku?

Od kilku lat odnotowujemy systematyczne wzrosty sprzedaży w kategorii urządzeń akumulatorowych. W 2019 roku zaobserwowaliśmy wzrost o 15% w porównaniu do 2018 roku. Z ciekawością patrzymy w przyszłość, jak przyjmie się nowo wprowadzona linia urządzeń akumulatorowych 40V, której zaletą są dwa uniwersalne akumulatory pasujące do całej linii produktów o pojemności 2Ah i 4Ah.

Jakie nowości w tej kategorii znajdziemy w tym sezonie w ofercie firmy Krysiak?

Wśród nowości w naszej ofercie można znaleźć wspomnianą wcześniej rozszerzoną linię urządzeń akumulatorowych 40V pod marką 4Garden, która zawiera: odkurzacz, kosę, kosiarkę, nożyce do żywopłotu, pilarkę, podkaszarkę żyłkową oraz jedno urządzenie na wysięgniku – nożyce. Niewątpliwym atutem jest uniwersalność akumulatorów, która umożliwia korzystanie z wielu urządzeń przy posiadaniu tylko jednego akumulatora. Po użyciu wystarczy go naładować oraz przełożyć z jednego sprzętu do drugiego. Dzięki temu klienci nie muszą kupować każdego urządzenia z akumulatorem i zyskują większą elastyczność –możliwość posiadania pełniejszej gamy sprzętów do prac w przydomowym ogrodzie za sumarycznie niższą cenę.
Ponadto klienci mają możliwość zakupienia rezerwowego akumulatora, który wydłuży czas pracy w wypadku rozładowania pierwszego – to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które zwiększa komfort i wydłuża czas korzystania ze sprzętu – bez narażania się na konieczność wcześniejszego zakończenia pracy i oczekiwanie na ponowne naładowanie akumulatora.

Warto zwrócić uwagę, że w ofercie mamy dwa akumulatory, które różnią się między sobą pojemnością i w związku z tym – również wagą. Jednak można ich używać zamiennie – sposób ich mocowania jest identyczny. Warto wziąć pod uwagę, który akumulator jest sugerowany przy jakim urządzeniu – to ułatwi i zoptymalizuje pracę.
Cięższy akumulator, o pojemności 4Ah umożliwia dłuższą pracę i jest sugerowany do urządzeń, które potrzebują większej mocy, takich jak na przykład: kosiarka, pilarka, odkurzacz czy kosa. Drugi – mniejszy i lżejszy, o pojemności 2Ah, jest sugerowany do urządzeń, przy których szczególne znaczenie ma łączna waga sprzętu, a z drugiej strony, które nie potrzebują tyle mocy, ile urządzenia wymienione wcześniej. Do tej kategorii zaliczamy: nożyce do żywopłotu, nożyce na wysięgniku oraz podkaszarkę.

Jakie są długofalowe plany rozwoju oferty urządzeń akumulatorowych?
W najbliższych latach przewidujemy poszerzyć ofertę o urządzenia akumulatorowe o jeszcze większym woltażu. W planach mamy linię 58V do zastosowań bardziej profesjonalnych.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: