Garden Arena zazieleniła Expo Arenę Mazury

Kilkudziesięciu wystawców zaprezentowało  ofertę podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych Garden Arena, które odbyły się w dniach 2-4 października 2015 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Arena Mazury w Ostródzie

Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z  targami myśliwskimi Hubertus Arena, a te z kolei z Festiwalem Smaków, co przyciągnęło niemalże 13 tysięcy zwiedzających. Wśród wystawców oprócz firm z Polski znaleźli się producenci i dystrybutorzy z Włoch, Niemiec, Holandii i Belgii.

W trakcie targów odbyły się m.in. konferencja Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic, wykłady przedstawicieli Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz wystawa prac dyplomowych studentów Architektury Krajobrazu UWM w Olsztynie. Zorganizowano również wiele edukacyjnych atrakcji dla odwiedzających. Doktor Beata Płoszaj przeprowadziła warsztaty z zakresu hortiterapii, jako terapii wspomagającej rehabilitację dzieci i dorosłych. Uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętego ogrodnictwa, a sukces imprezy  sprawił, że już planowana jest kolejna edycja na 2016 rok.

REKLAMA