GARDENIA – ultranowoczesne rozwiązania i widowiskowe show

Wiemy już na pewno, że najważniejsze wydarzenie dla branży ogrodniczej w 2016 roku, które po raz X zorganizują Międzynarodowe Targi Poznańskie, zgromadzi firmy prezentujące nowe trendy ogrodnicze m.in. z Belgii, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Targi odbędą się pod patronatem TVP 1 oraz najważniejszych w Polsce związków i stowarzyszeń. Czynny udział w promocji spotkania oraz tworzeniu programu wydarzeń biorą również wiodące na rynku czasopism tytuły branżowe i konsumenckie
 

Organizacja wystawy o tak znaczącej randze i na tak wysokim poziomie przyciąga głównie profesjonalnych zwiedzających, na którym przede wszystkim zależy wystawcom. – Ukierunkowane i ściśle sprecyzowane wydarzenie dla branży ogrodniczej to bardzo atrakcyjna opcja dla kupców, importerów, właścicieli, managerów centrów, sklepów i hurtowni ogrodniczych, a także przedstawicieli szkółek czy gospodarstw. – 61% odwiedzających to osoby reprezentujące  gospodarstwa oraz indywidualni odbiorcy, 21% stanowią studia projektowe i generalni wykonawcy, 18% to przedstawiciele handlu z kraju i zagranicy, którzy korzystają z możliwości zapoznania się z nowym materiałem roślinnym i nasiennym, innowacyjnymi narzędziami, sprzętem ogrodniczym, torfami, podłożami, nowinkami wśród akcesoriów do nawadniania, nowościami w chemii ogrodowej czy inspirującymi trendami w małej architekturze, meblach, wyposażeniu  placów zabaw, a także dekoracjach ogrodowych – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – GARDENIA to najnowsze technologie ułatwiające prace w ogrodzie oraz kompleksowe informacje na ich temat – dodaje.


Gwar rozmów biznesowyc

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbędą się w dniach 25-27 lutego 2016 roku w Poznaniu, to silnie przesiąknięte biznesem wydarzenie, które wystawcom dostarcza fachową publiczność, a przedsiębiorcom odwiedzającym ekspozycję nowatorskie pomysły. To prawdziwa branżowa uroczystość  potwierdzająca wspaniałą pozycję ogrodnictwa na arenie polskiej i zagranicznej. – Przez trzy dni trwania Targów GARDENIA na stoiskach tętnić będzie gwar rozmów biznesowych kończących się dokonaniem transakcji zakupowych, które w dzisiejszych czasach wcale nie są już takie częste – tłumaczy Jakub Patelka. – O międzynarodowym charakterze ekspozycji GARDENII świadczyć będzie komunikacja biznesowa pomiędzy wystawcami a zwiedzającymi odbywająca się językach angielskim, niemieckim czy rosyjskim. Wszystko dzięki niezwykle intensywnym działaniom promocyjnym organizatora, który dzięki skutecznej kampanii m.in. w Austrii, Belgi, Białorusi, Czechach, Danii, Estonii, Francji, Finlandii, Holandii, Hiszpanii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainie, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech oraz ulokowaniu wydarzenia w Poznaniu, stworzył optymalną ofertę zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających, zwłaszcza z krajów sąsiadujących z Polską – pointuje Jakub Patelka.

Ultranowoczesne rozwiązania
GARDENIA to targi motywujące, zachwycające i ekscytujące. Hale wystawowe pachną przeróżnymi odmianami kwiatów, drzew i krzewów, a wystawcy przyciągają licznymi wariacjami nowoczesnych urządzeń i narzędzi. Zwiedzającym, którzy przekroczą próg któregoś z pawilonów, od razu w głowie kiełkują nowe pomysły na czarujące aranżacje ogrodowe. Cała ekspozycja Targów GARDENIA tętni życiem i kreatywnymi koncepcjami, które wskażą odwiedzającym, w jakim kierunku powinny podążać. Wszystko za sprawą pokazu kilkuset długo wyczekiwanych nowości, które swoją odsłonę będą mieć właśnie w Poznaniu. – Jako pierwsi zaprezentujemy ultranowoczesne rozwiązania, które zrewolucjonizują system wiosennych prac w ogrodzie w nowym sezonie – tłumaczy Jakub Patelka. Na szczególną uwagę odwiedzających zasługiwać będą produkty oznaczone znakiem NOWOŚCI oraz te nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kategorii roślin będzie można również zobaczyć szczególnie piękne odmiany wyróżnione nagrodą GRAND PRIX GARDENII.


Inwazja robotów

Od dłuższego czasu daje się zauważyć wzrost popularności w kategorii robotów koszących. Wybór tego asortymentu nie jest jednak taki prosty. Sprzęt, który nada idealny wygląd naszemu trawnikowi, musi spełniać określone parametry. Znaczenie mają chociażby jakość noży, cichość pracy czy wielkość produktu. Ogromna liczba robotów koszących i ich różnorodność może nieźle zamieszać w głowie. By przybliżyć miłośnikom przydomowych ogródków temat robotów koszących na Targach GARDENIA odbędą się liczne pokazy na żywo. Najnowsze modele zostaną zaprezentowane w specjalnie zorganizowanej przestrzeni, która pomoże porównać produkty pod względem funkcjonalności.


Widowiskowe show

GARDENIA to również rewia wydarzeń towarzyszących. Niezwykłe pokazy i szkolenia prowadzone na żywo przez takie gwiazdy jak: Maja Popielarska, Witold Czuksanow czy Marek Jezierski cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony publiczności. Program Targów GARDENIA urozmaicą także seminaria skierowane do profesjonalnych zwiedzających. Wzorem lat ubiegłych pierwszego dnia Targów odbędzie się seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Tematem przewodnim najbliższej edycji będzie „Zieleń, która aktywizuje i edukuje”. Na zaproszenie wydawnictwa Abrys do Poznania przyjadą znane na rynku ogrodniczym ikony, które cieszą się uznaniem wśród przedstawicieli branży. – Podczas seminarium zamierzamy przyjrzeć się potrzebom mieszkańców miast –  mówi Judyta Więcławska, redaktor prowadząca „Zieleni Miejskiej”. –  Zwrócimy uwagę na aktywizację zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów, uwzględniając ich ewentualne dysfunkcje fizyczne, psychiczne bądź umysłowe. Oprócz tego, nasze spotkanie będzie oscylować wokół tematyki szeroko pojmowanej edukacji. Przyjrzymy się możliwościom i formom edukowania społeczeństwa, ukazując dobre praktyki. Położymy nacisk na sensoryczne postrzeganie i ocenę przestrzeni miejskiej, w tym oczywiście na terenów zieleni – dodaje. Miejska Sztuka Ogrodowa dedykowana jest osobom m.in. zainteresowanym ogrodami działkowymi, przestrzenią miejską czy projektowaniem placów zabaw. – Prelegenci odniosą się także do tematów  hortiterapii, miejskich ogrodów społecznych, łąk kwietnych i nowych form aktywności w mieście – pointuje Judyta Więcławska.


Rywalizacja na żywo

Bardzo interesującym wydarzeniem bijącym rekordy popularności jest odbywający się na żywo konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE, który kolejny raz organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu najciekawszej aranżacji ogrodu
w warunkach hali targowej. W tym roku wydarzenie to nakierowane jest na „poszukiwanie stylu”. Do dyspozycji uczestników konkursu będą trzy główne elementy – drzewo, kamień i jeden detal dekoracyjny, które umożliwią stworzenie pomysłu na ogród. Częścią programu będą również ogrody pokazowe zaaranżowane przez firmę GARTE.

Więcej na www.gardenia.mtp.pl

REKLAMA
Targi Zieleń to życie