„Gardenia” w nowej lokalizacji

Kętrzyn wzbogacił się o centrum ogrodnicze z prawdziwego zdarzenia. W dniu 4 grudnia ub.r. odbyło się uroczyste otwarcie placówki „Gardenia” w zupełnie nowej lokalizacji. Projekt zabudowy obiektu przygotowała firma Agro-Sur

 

Tekst: Agnieszka Idziak

 

Centrum Ogrodnicze „Gardenia”, które w świadomości klientów funkcjonuje od 20 lat pod nazwą „Dawidpol”, ma nową lokalizację przy ulicy Mazowieckiej 24 przy głównej drodze wylotowej w stronę Giżycka. To w tym miejscu powstała nowa 3-nawowa szklarnia o powierzchni 560 m² wybudowana przez firmę Agro-Sur. Prace zostały rozpoczęte rok temu, a 4 grudnia ub.r. odbyło się uroczyste otwarcie centrum w obecności przedstawicieli władz miasta. Grzegorz Mączyński, właściciel placówki, planuje zorganizować w marcu uroczyste otwarcie na bis na rozpoczęcie sezonu wraz z wiodącymi dostawcami z branży ogrodniczej, z wieloma atrakcjami i niespodziankami dla klientów. – W marcu minie 20 lat, odkąd prowadzę firmę. Na jubileusz zrealizowałem swoje marzenie, którym jest właśnie to centrum ogrodnicze. Przygodę z branżą ogrodniczą rozpocząłem w 1998 r. Podczas targów Polagra zrobiłem pierwsze zamówienia, m.in. wówczas rozpoczęliśmy współpracę z firmą KHNO Polan, która jest bardzo owocna i trwa do dziś – wspomina Grzegorz Mączyński. – Dawna lokalizacja centrum ogrodniczego ograniczała nas pod kątem asortymentu, nie pozwalała rozwinąć skrzydeł, dlatego zdecydowałem się na budowę nowego obiektu. Działkę kupiłem już 10 lat temu, a pracę z firmą Agro-Sur zaczęliśmy rok temu. Postawiłem na współpracę z Agro-Sur, ponieważ to polski producent, który znany jest z solidnej postawy. Znaczenie miało dla mnie to, że osoby zatrudnione w firmie same wykonają wszystkie prace, nie korzystając z podwykonawców. Firma wykonała projekt zgodnie z moimi potrzebami, dostosowała obiekt do wszystkich oczekiwań. Bardzo ważne było to, że na każdym etapie prac miałem kontakt z inżynierami firmy. W centrum zastosowałem ogrzewanie podłogowe, co jest rzadkością w tego typu obiektach. – Powstała bryła jest owocem wielu spotkań oraz rozmów z właścicielem placówki. Starając się spełnić oczekiwania klienta, tworzyliśmy koncepcje, które później były omawiane i modyfikowane. Zaowocowało to osiągnięciem obecnej formy obiektu składającego się z 3 naw – 2 bocznych o szerokości 8 m oraz nawy głównej o szerokości 14 m. Podwyższenie nawy głównej oraz wydłużenie zadaszenia pozwoliło na wyraźnie jej wyróżnienie oraz podkreślenie wejścia głównego. Nowoczesności obiektu nadaje zastosowanie całkowitego przeszklenia ściany szczytowej oraz części ściany bocznej w systemie ciepłym z zastosowaniem szyb zespolonych. Rozwiązanie tego typu można określić nie tylko jako nowoczesne, ale również energooszczędne, a przede wszystkim przyciągające uwagę potencjalnego klienta. Ściany boczne, ściana tylna oraz dach pokryte zostały płytami warstwowymi. W każdej z naw wykonano podwójne wietrzniki dachowe zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza w obiekcie. Wietrzniki pokryte zostały poliwęglanem komorowym zapewniającym dostęp światła – opowiada Adam Stępień, menedżer ds. sprzedaży Agro-Sur.

Rozbudowa pozwoliła na znaczne poszerzenie asortymentu, m.in. o dział decor oraz rośliny domowe. Właściciel centrum myśli także o wprowadzeniu asortymentu dla hodowców gołębi oraz pszczelarzy. – Mam duże plany związane z rozwojem centrum oraz dalszym zwiększaniem asortymentu. Obecnie na tym terenie to wyjątkowa placówka, która wyglądem zdecydowanie wyróżnia się na rynku w skali województwa – dodaje Grzegorz Mączyński. Przed centrum znajduje się przestrzenny parking na około 40 samochodów. Centrum prezentuje się wspaniale, wnętrze jest przestronne, jasne, atmosfera sprzyja zakupom i zachęca do spędzania w nim czasu.

 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie