Grüne Woche – coraz bliżej

Przed nami najważniejsze i największe branżowe spotkanie producentów i przetwórców żywności oraz dostawców roślin ozdobnych z całego świata – Grüne Woche. Przedstawiciele „Biznesu Ogrodniczego” odwiedzą 78. edycję tych targów, które odbędą się w dniach 18-27 stycznia

To cykliczna impreza targowa organizowana od 1926 roku na terenie Targów Berlińskich. Obecnie jest to największa ekspozycja na świecie z zakresu żywności, rolnictwa i ogrodnictwa.  Na targach można zobaczyć bogatą, międzynarodową ofertę artykułów spożywczych i używek; maszyny, wyposażenie i urządzenia produkcyjne dla rolnictwa i ogrodnictwa, nasiona, szklarnie, ogólne artykuły ogrodnicze; bydło hodowlane, zwierzęta domowe. Część wystawy poświęcona jest sprzętowi kuchennemu, wyposażeniu kuchni i akcesoriom technicznym dla gospodarstw domowych. W ofercie targów coraz więcej miejsca zajmują nowoczesne usługi świadczone przez rolników (np. wypoczynek i zakupy na wsi) oraz informacje na temat energii odnawialnych.

W ubiegłym roku targi odwiedziło 420 tys. zwiedzających. Podczas Grüne Woche odbyło się 300 imprez towarzyszących – sympozjów, prelekcji i seminariów.
W tym roku Holandia została Krajem Partnerskim Targów Grüne Woche, co oznacza, że produkty pochodzące z tego kraju będą obecne we wszystkich działaniach promocyjnych tej prestiżowej imprezy.
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie