IPM Essen 2014 startuje już jutro

Już jutro zaczyna się 32. edycja międzynarodowych targów roślin, inżynierii ogrodniczej, florystyki i promocji sprzedaży – IPM Essen. To największe europejskie święto roślin, w którym weźmie udział 1,5 tys. wystawców z ponad 50 krajów

Targi IPM Essen to jedna z największych światowych wystaw ogrodniczych, dlatego nie może na nich zabraknąć przedstawicieli „Biznesu Ogrodniczego”. Hans-Peter Friedrich,  Federalny Minister Rolnictwa już jutro  otworzy 32 edycje  IPM Essen, która potrwa  do 31 stycznia w  Essen. Te wiodące na świecie targi, są główną platformą zamówień dla branży ogrodniczej. Odbywająca się na początku sezonu impreza w Essen jest dla zielonej branży barometrem nastrojów i koniunktury, pozwala zorientować się w ogólnej sytuacji na rynku. Informacje o nowościach oraz możliwość nawiązania kontaktów handlowych powodują, że w Essen trzeba po prostu być! To prawdziwe święto roślin, na którym spotykają się wystawcy z różnych stron świata. Organizatorzy już dziś spodziewają się ok. 60 tys. gości z ponad 100 krajów.

W tym roku  podczas targów odbędzie się Forum Ogrodnicze poświęcone możliwościom biznesowym w Turcji. Nie zabraknie konkursów promujących  nowe rośliny. Najlepsze kwiaciarnie z całego świata przedstawią pomysły  i sugestie jak promować i wprowadzać do sprzedaży kwiaty.

Z Polski w targach weźmie udział aż 40 wystawców, wśród których znajdą się m.in.: Grupa INCO, Green Garden, Prosperplast, MZ Forma, TEK, DON-KWIAT.

 

Polskie szkółki zaprezentują się na wspólnym stoisku narodowym o rekordowej powierzchni blisko 350 m2 w hali 9.0, nr stoiska 9B59 oraz 9A65. 

Wspólne stoisko polskich szkółek:
Szkółka Krzewów Ozdobnych Krzysztof BIELICKI, BÓR Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, CLEMATIS, Szkółka Pojemnikowa s.j. Sz. Marczyński, W. Piotrowski, Szkółki Braci DĘBSKICH DUET s.j., Konopka, Pełka, Teresa Foszczka OGRODNICTWO, Szkółka Drzew i Krzewów Wiesława FRYSZKOWSKA, GARDENSPOT Elżbieta Garbarek, Szkółki GRĄBCZEWSCY, HOMA – Szkółka Roślin Ozdobnych , Szkółki KUROWSCY, Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz KUSIBAB , PARK-M sp. z o.o., Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych SUTKOWSCY , Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Joanna i Bronisław SZMIT , Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Bartłomiej WAŻYŃSKI, Szkółka Krzewów Ozdobnych ZYMON, Związek Szkółkarzy Polskich, Agencja Promocji Zieleni.

REKLAMA