Jagoda kamczacka to hit!

Zainteresowanie tym owocem rośnie z dnia na dzień, czego można było doświadczyć podczas trzech czerwcowych weekendów na Dniach Otwartych na plantacji firmy PLANTIN w Muniakowicach k. Krakowa. Na samozbiory przybyło ponad 3 tys. osób, zebrano aż 5 ton owoców

Tekst i zdjęcia: in-vitro Kusibab

Jagoda kamczacka – owoc wiecznej młodości i superfood – został wskazany przez 6,8 mln Polaków, jako owoc, którego chętnie by spróbowali, bo go jeszcze nie znają – podają najnowsze badania Kantaru. To nowy na polskim rynku owoc, który kusi wczesną wiosną swoją świeżością i walorami prozdrowotnymi. Zainteresowanie nim rośnie z dnia na dzień, czego doświadczyliśmy podczas trzech czerwcowych weekendów na Dniach Otwartych na naszej plantacji w Muniakowicach k. Krakowa. Na samozbiory przybyło ponad 3 tys. osób!
Goście mieli okazję własnoręcznie pozbierać owoce (prosto z krzewu smakują najlepiej) – zebrali ich aż 5 ton.
W czasie trwania Dni Otwartych można było obejrzeć plantację, zapoznać się z uprawą jagody kamczackiej, porównać smak różnych odmian oraz skosztować naszych specjałów z jagody kamczackiej. Dostępne były, zarówno świeże owoce, jak i przetwory z jagody kamczackiej – 100% soki, dżemy czy piwo.
Z przyjemnością obserwowaliśmy zachwyt odwiedzających na widok krzewów obwieszonych owocami. Patrzyliśmy jak plantacja ożyła, a między krzewami beztrosko biegają dzieci. Z radością odpowiadaliśmy na wszystkie pytania, które pokazywały duże zainteresowanie owocami, rośliną, jej uprawą oraz samą plantacją. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki jagody kamczackiej, większość z gości chciała mieć to cudo w swoim ogródku. W świat pojechało około 1000 sadzonek jagody.
Jedną z głównych atrakcji był nasz gość specjalny, Zbigniew T. Nowak, wybitny specjalista w zakresie roślin leczniczych i medycyny naturalnej. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy jego prelekcji na temat zdrowego życia i korzyści płynących ze spożywania jagody kamczackiej, która jest znaną od wieków rośliną leczniczą.
Odwiedzili nas również liczni przedstawiciele prasy, telewizji i social mediów, którzy relacjonowali nasze Dni Otwarte, pisząc na temat plantacji i jagody kamczackiej.
Na plantację zawitały całe pokolenia, rodziny z dziećmi, studenci, młodzież, emeryci, różnego rodzaju grupy i stowarzyszenia (np. motocyklowe), szkoły i przedszkola. „To świetny pomysł na aktywne spędzenie weekendu” – mówili nasi goście. Odwiedzili nas również lekarze, dietetycy, przyszli i obecni plantatorzy oraz szkółkarze, którzy interesowali się jagodą z racji swojego zawodu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Mamy nadzieję, że Wam się podobało i że jagoda kamczacka zagości na Waszych stołach na długo. Cieszymy się na przyszłoroczne Dni Otwarte, na które już dziś zapraszamy!

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: