Jak zwiększyć sprzedaż rodentycydów?

O nowe typy opakowań, rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo stosowania środków na gryzonie oraz argumenty, które skłaniają klientów do zakupu tych produktów zapytaliśmy Sabinę Jasiukiewicz, menedżer ds. marketingu w firmie BROS

Na jakie nowości produktowe oraz trendy handlowe na rynku rodentycydów warto zwrócić uwagę?
W przypadku produktów firmy BROS warto zwrócić uwagę na nowe typy opakowań, które pojawiły się w tegorocznej ofercie sypkich trutek. Preparaty o gramaturze 1 kg sprzedawane są w poręcznych, plastikowych butelkach ułatwiających aplikację produktu dzięki wygodnej rączce i funkcjonalnemu dozownikowi. Natomiast mniejsze gramatury tych preparatów zostały zapakowane w saszetki typu doypack. Ciekawą propozycją jest również pułapka na gryzonie BROS Monster, charakteryzująca się dużym rozmiarem i możliwością opróżniania bez dotykania i oglądania złapanego szkodnika. Natomiast, jeśli chodzi o trendy na tym rynku, możemy zaobserwować większe różnice pomiędzy produktami dla profesjonalistów i amatorów, niż kilka sezonów wcześniej. Przy czym nie jest to tendencja wynikająca z potrzeb rynku, tylko konsekwencja wprowadzonych jakiś czas temu rozwiązań prawnych.

Jakie właściwości produktów powinni akcentować sprzedawcy, aby skłonić konsumentów do zakupów?
W przypadku rodentycydów sprzedawcy mają ograniczone możliwości inicjowania procesu zakupowego u klienta, natomiast ich rola w jego domknięciu jest bardzo duża. Oznacza to, że mają stosunkowo niewielkie szanse namówienia na taki zakup kogoś, kto nie sygnalizuje kłopotu z gryzoniami, ale jednocześnie posiadają ogromny wpływ na to, jaki produkt kupi klient, który z takim problemem do nich trafiła. Aby skłonić go do zakupu warto podkreślać te cechy produktu, które są związane z jego skutecznością (np. że działa już po jednokrotnym spożyciu przez gryzonia), bezpieczeństwem i wygodą stosowania (np. że  trutka jest zamknięta w specjalnym karmniku czy zapakowana w gotowe do wyłożenia saszetki) oraz dostosowaniem do miejsca aplikacji (np. odporność na warunki atmosferyczne kostki czy pasty, jeśli klient potrzebuje preparatu do zastosowania na zewnątrz).

Jakie rozwiązania zwiększają bezpieczeństwo stosowania rodentycydów, także dla zwierząt domowych?
Na wstępie należy zaznaczyć, że – zgodnie z obowiązującymi normami – w skład trutek na gryzonie zawsze powinna wchodzić gorzka substancja, zniechęcająca ludzi i zwierzęta domowe do jej spożycia. Poza tym powinny one zawierać barwnik, aby zapobiec pomyleniu np. trutki zbożowej z pełnowartościowym ziarnem. Ponadto trutki powinny być wykładane w specjalnych stacjach deratyzacyjnych, potocznie zwanych karmnikami. Są one zamykane na klucz, dzięki czemu preparat jest doskonale zabezpieczony przed dostępem do niego dzieci czy zwierząt domowych. W sposób pośredni bezpiecznemu stosowaniu rodentycydów sprzyja również pakowanie sypkich trutek w saszetki. Chronią one przed rozsypywaniem się produktu i ograniczają dostęp do niego dzieciom i zwierzętom domowym, a dodatkowo umożliwiają aplikację trutki bez jej dotykania.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie