Jubileusz w Zundert

Jubileuszowa 25. edycja targów Groot Groen Plus startuje już w najbliższą środę w Zundert w Holandii. Redakcja „Biznesu Ogrodniczego” przez trzy dni, od 30 września do 2 października będzie przyglądała się tej wystawie

W ciągu ostatnich 25 lat branża ogrodnicza, a w szczególności szkółkarska, bardzo się rozwinęła. Jubileusz jest dobrym momentem na podsumowania. Dlatego hasłem przewodnim tegorocznej edycji Groot Groen Plus jest pytanie: „Growing Strong”, but in what direction? – Rośnie w siłę, ale w jakim kierunku? Wiele europejskich wystaw ogrodniczych organizowanych jest wyłącznie dla szkółkarzy i producentów roślin ozdobnych. W tej grupie imprez bardzo ważną pozycję zajmują holenderskie Groot Groen Plus. To miejsce wymiany doświadczeń, biznesowych spotkań i szansa na prezentację oferty. Innowacyjność, profesjonalizm i otwartość wyróżniają to spotkanie. 
Organizatorzy specjalnie dla zwiedzających  przygotują przegląd nagrodzonych roślin w ciągu ostatnich 25 lat.

Podczas targów tradycyjnie już odbędzie się wycieczka prasowa dla dziennikarzy branżowych z całej Europy, którzy  zwiedzą  najlepiej prosperujące szkółki roślin ozdobnych. 
Środa została zadedykowana sprzedaży detalicznej, odbędzie się w tym dniu konferencja „Przyszłość zieleni w centrum ogrodniczym”. Czwartek to Public Green Day, podczas którego zostanie poruszona kwestia przyszłości zieleni publicznej . Piątek – Garden Designer Day – zostaną przybliżone nowe trendy w aranżowaniu ogrodów.

W targach weźmie udział ponad 200 wystawców, producenci oferujący kwitnące rośliny ozdobne, byliny, drzewa alejowe oraz krzewy z Belgii, Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie