Leroy Merlin – mocny początek sezonu

Otwarcie pierwszego sklepu Leroy Merlin Urban i nowego magazynu centralnego pod koniec ubiegłego roku to tylko część zmian realizowanych przez tę francuską sieć. W drugiej połowie 2020 r. zaplanowano otwarcie nowego sklepu w Radomiu, a elementem długofalowej strategii rozwoju jest także zakup 3 obiektów po hipermarketach Tesco

Michał Gradowski

Końcówka roku była dla sieci Leroy Merlin bardzo pracowita. Tuż przed świętami nastąpiło otwarcie nowego Leroy Merlin Urban przy ulicy Marsa 56C w Warszawie, stanowiącego ewolucję konceptu Leroy Merlin Urban znanego z Francji i Hiszpanii. Na klientów ze stolicy czeka strefa wystawiennicza ze strefami aranżacji, Leroy Merlin Urban zapewnia również wachlarz usług transportowych – towar będzie trafiał do klienta bezpośrednio z magazynu centralnego, a także usługi montażowe, realizowane w ścisłej współpracy z lokalnymi firmami.
– Leroy Merlin Urban to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów z dużych miast, którzy oprócz oferty produktowej, oczekują przede wszystkim realizacji kompleksowych usług projektowych, fachowego doradztwa, a także inspiracji. Spośród 180-osobowej ekipy nowego konceptu, aż 150 osób zaangażowanych będzie w proces obsługi klienta. Dzięki rozbudowanej strefie wystawienniczo-usługowej, a także fachowemu wsparciu doradców, zapewnimy kompleksowe rozwiązania z zakresu realizacji potrzeb związanych z domem i ogrodem. Nie zabraknie tu również przestrzeni dla majsterkowiczów, wielbicieli dekorowania czy uprawiania ogrodów – komentuje Mariusz Grzybowski, dyrektor Leroy Merlin Urban.

Dzieciaki Sadzeniaki i ogrody w słoiku

Ofertę handlową oraz usługi doradcze Leroy Merlin Urban uzupełniają warsztaty i spotkania organizowane dla klientów i lokalnej społeczności. Już tydzień po otwarciu – 27 grudnia ub.r. – odbyły się warsztaty z tworzenia i pielęgnacji ogrodów w słoiku, jednego z najmodniejszych trendów ostatnich lat. W każdy poniedziałek w Leroy Merlin Urban ekipa Działu Serwisu i Usług będzie natomiast organizować bezpłatne warsztaty dla najmłodszych – Dzieciaki Sadzeniaki – których celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.

Czas na Radom

To jednak nie koniec nowych inwestycji Leroy Merlin w Polsce. W drugiej połowie 2020 r. w Radomiu w okolicy ulic Wierzbickiej i Anny Walentynowicz zostanie otwarty nowy sklep sieci. W obiekcie dostępnych będzie ok. 40 tys. produktów na powierzchni ponad 10 tys. m kw. Do dyspozycji klientów oddany zostanie zadaszony parking z 350 miejscami postojowymi, a o komfortowe zakupy dla domu i ogrodu zadba 150-osobowy zespół sklepu. – W powstającym w Radomiu sklepie nasi klienci, oprócz możliwości zrobienia zakupów, będą mogli zaprojektować swoją przestrzeń, zainspirować się przygotowaną przez nas strefą kuchni i łazienek, zaaranżować dekoracje przestrzeni, a także zlecić montaż zakupionych produktów. Zakupy zrobią w komfortowych warunkach, a wyróżnikiem będzie całkowicie zadaszona i przejezdna strefa z materiałami budowlanymi typu drive-thru – mówi Tomasz Baczkowski, dyrektor sklepu.

Tesco x 3
Leroy Merlin Polska nabędzie także 3 obiekty, których sprzedaż zapowiedziała sieć hipermarketów Tesco, zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni oraz Bydgoszczy. Transakcja została zaopiniowana przez UOKiK i wkrótce nastąpi jej realizacja. Nowe punkty dołączą do sieci sklepów Leroy Merlin Polska, która liczy obecnie 65 sklepów – po adaptacji przestrzeni do wymagań Leroy Merlin będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami oferującymi 30-40 tys. produktów dostępnych od ręki, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu. Otwarcia nowych obiektów planowane są na przełomie 2020/2021 r.

Kolos spod Łodzi
Być może najważniejszą zmianą w ostatnim czasie dla Leroy Merlin była jednak inna inwestycja – ukończenie i przeprowadzka do nowego magazynu centralnego, największego centrum dystrybucyjnego tego typu w Polsce, o powierzchni ponad 120 tys. m kw. Jak informował portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć sklepów Leroy Merlin zakończyła proces przenoszenia operacji ze swojego magazynu centralnego ze Strykowa do Piątku pod Łodzią. Dzięki temu wszystkie operacje magazynowe prowadzone są obecnie w jednej lokalizacji.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: