Magia ogrodów Hortulus

 Ponad 300 osób wzięło udział w oficjalnym otwarciu nowej części Ogrodów Hortulus w podkoszalińskiej Dobrzycy. Wśród nich nie mogło zabraknąć redakcji „Biznesu Ogrodniczego” 

 

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy stają się turystyczną wizytówką województwa zachodniopomorskiego – rocznie kompleks ogrodów odwiedza ponad 150 tys. zwiedzających.  

Na czterech hektarach zgromadzono tam ponad sześć tysięcy gatunków i odmian roślin w 28 autorskich projektach ogrodów o różnej tematyce. W Dobrzycy można zwiedzać m.in. ogród angielski, francuski, japoński, śródziemnomorski, skalny oraz wodny. Liczba gości Ogrodów Tematycznych Hortulus z pewnością się zwiększy, bo to niezwykłe miejsca zyskało kolejną atrakcję, która będzie dostępna dla zwiedzających od wiosny.

 

Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni to nowo otwarty kompleks, który docelowo obejmie 30 ha powierzchni. W piątek przecięto wstęgę 20-metrowej wieży widokowej znajdującej się pośrodku największego na świecie labiryntu grabowego o wielkości 1 ha, wysokości ścian 2 m i łącznej długości korytarzy 3,2 km. W przyszłości na terenie Hortulus Spectabilis powstanie jezioro z plażą, ogrody saun, grota energetyczna i kolejne ogrody tematyczne. 

 

Ogrody Hortulus były wielokrotnie nagradzane m.in przez Polską Organizację Turystyczną. Zostały nominowane także w konkursie „7 nowych cudów Polski” przez National Geographic – plebiscyt, w którym czytelnicy wytypują zwycięzców potrwa do 30 września.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: