Mazowieckie inspiracje

Efektowna prezentacja roślin oraz cykl seminariów poświęconych rewitalizacji parków – tegoroczna  VI edycja wystawy „Mazowiecka Zieleń – Jakość i asortyment”  zapowiada się bardzo interesująco

13 szkółek oraz 10 firm z branży ogrodniczej weźmie udział w wystawie „Mazowiecka Zieleń – Jakość i asortyment”. Początek dwudniowego spotkania już w czwartek 28 lutego. Jego gospodarzem będzie Szkółka Łazuccy z Jasieńca koło Grójca. Na seminarium już zarejestrowało się aż 350 uczestników. 13 szkółek i 10 firm to rekord w historii wystawy. Dodatkowo temat przewodni jest bardzo interesujący, zapowiadają się burzliwe dyskusje – mówi Katarzyna Łazucka-Cegłowska, współwłaścicielka szkółki Łazuccy. 

„Biznes Ogrodniczy” będzie jednym z gości tej imprezy, która na stałe trafiła już na listę najważniejszych wydarzeń branżowych. Organizatorem wystawy „Mazowiecka Zieleń – jakość i asortyment” jest grupa 11 szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich z regionu mazowieckiego. 

Co roku zmienia się nie tylko gospodarz, ale i temat przewodni wystawy. W tym roku będzie to „Rewitalizacja parków jako przywracanie ciągłości dziedzictwa kulturowego”. Cykl seminariów, które zostaną wygłoszone przez licznych specjalistów, prezentowane rośliny oraz aranżacja wystawy będą związane z tym zagadnieniem. Szkółkarze podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz tuż przed sezonem pokażą wybrane rośliny i nowości. Wystawę corocznie odwiedza około tysiąca gości – projektantów i architektów krajobrazu, urzędników odpowiadających za zieleń miejską oraz innych przedstawicieli zielonego biznesu.
Wystawa „Mazowiecka Zieleń – jakość i asortyment” to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń, które monitoruje i w których uczestniczy „Biznes Ogrodniczy” – dodaje Renata Aleksandrzak, dyrektor ds. sprzedaży miesięcznika.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie