Nowe możliwości – IGCA w Danii

Możliwość odwiedzenia aż 11 najlepiej prosperujących centrów ogrodniczych w Danii, udział w niezwykłym Festiwalu Kwiatów w Odense, na który corocznie przyjeżdża 200 tys. zwiedzających, wystawa Nordic Design Community Formland – to tylko część atrakcji tegorocznej, już 57., edycji Kongresu IGCA

Tegoroczna 57. edycja Kongresu IGCA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych – odbędzie się w dniach od 9 do 14 sierpnia w duńskim mieście Odense, w którym urodził się Hans Christian Andersen. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia, dedykowany bezpośrednio branży ogrodniczej, nie zapominając o zapewnieniu dodatkowych atrakcji związanych z kulturą i tradycjami Danii. Uczestnicy podczas 5 dni zyskają możliwość nowego spojrzenia na zarządzanie placówką ogrodniczą. Kongres IGCA odbywa się co roku w innym kraju. Jest doskonałą okazją do lepszego poznania branży ogrodniczej, dostarcza wielu inspiracji oraz motywacji do podejmowania nowych działań w centrach ogrodniczych. Jest okazją do wspólnych analiz, wyrażania opinii i wymiany poglądów. W tym roku organizatorzy zaplanowali zwiedzanie aż11 najlepiej prosperujących duńskich centrów ogrodniczych, których właściciele podzielą się swoim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem.
Uczestnicy kongresu zobaczą m.in. Grønt Skæring w Aarhus, placówkę będącą częścią dużej sieci 20 centrów ogrodniczych. Została zakupiona przez obecnych właścicieli w 1992 r. i jest jedną z większych duńskich tego typu placówek. W ciągu 20 lat została zmodernizowana. Obecnie jest to nowoczesne centrum z dużym parkingiem, działem florystycznym i jednym z największych w Danii działów roślin do domu i ogrodu.

Z pewnością warto zobaczyć Centrum Ogrodnicze Skrædderbakken Ølstykke, które przez 3 lata z rzędu otrzymywało nagrodę Garden Centre of the Year w kategorii jakość, dobra obsługa i profesjonalne doradztwo. Placówka została założona w 1970 r. przez ojca obecnego właściciela, Henrika Houmanna.

Z kolei Centrum Ogrodnicze Holbćk Planteskole założone ok. 1930 r. koncentruje się na produkcji i sprzedaży roślin ogrodowych. Firma oferuje największy wybór roślin rabatowych, bylin i drzew owocowych. W centrum znajduje się także rozbudowany dział zoologiczny z produktami dla ryb i ptaków.

Będąc w Danii, nie można nie odwiedzić Centrum Ogrodniczego Langeskov Planteskole, które istnieje od 1928 r., a zostało założone przez dziadka obecnego właściciela, Charlotte Andersen. Głównym celem placówki jest inspiracja klienta, dlatego właściciel skupia się na sprzedaży roślin, które są eksponowane według kolorów i wielkości.

W gronie największych centrów ogrodniczych w Danii znajduje się także Gardenshop Høsterkøb. Sklep oferuje bardzo duży i szeroki wybór roślin ogrodowych. Dodatkowo klienci mogą zrobić zakupy w sklepie internetowym i dzięki temu uniknąć przenoszenia ciężkich produktów, a towary są dostarczane bezpośrednio do ich domów.

W napiętym harmonogramie Kongresu IGCA jest także wizyta w firmie DLF Trifolium w Odense, która zajmuje się głównie produkcją nasion traw i pasz z 50% udziałem w rynku w Europie i 25% na całym świecie.

Uczestnicy kongresu zobaczą także najlepsze w Danii ogrody zamkowe, w tym barokowy ogród w zamku Frederiksborg, zamek i ogród Egeskov, w którym mieści się ogromny labirynt. Odwiedzą Aarhus, drugie co do wielkości miasto Danii, liczące ok. 300 tys. mieszkańców. W czwartek 13 sierpnia odwiedzą wystawę Nordic Design Community Formland – największe targi prezentujące skandynawskie wzornictwo, na którym ponad 450 wystawców przedstawi najnowsze kolekcje.

Podczas kongresu odbędzie się Festiwal Kwiatów Odense. Jest to międzynarodowe wydarzenie, na które przyjeżdża ponad 200 tys. zwiedzających, którzy podziwiają kompozycje i rzeźby stworzone z tysięcy kwiatów.

Więcej informacji na stronie: www.igccdenmark2015.org.
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie