Obudź emocje

„Obudź emocje” – to hasło tegorocznej Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to Życie”, która odbędzie się w dniach 3-5 września w hali EXPO Warszawa. Martha Schwartz, jedna z najbardziej wpływowych postaci w światowej architekturze krajobrazu będzie gościem Dnia Architekta Krajobrazu 5 września. Partnerami medialnymi targów są „Biznes Ogrodniczy” i magazyn Garden&Trends

Swoją obecność na Wystawie potwierdziło blisko 250 wystawców z 10 krajów – Polski, Belgii, Chin, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ponad 60% firm reprezentuje sektor produkcji i sprzedaży roślin ozdobnych i owocowych – drzew, krzewów, bylin, pnączy, roślin do dekoracji tarasów i domów, zagospodarowania publicznych terenów zieleni. Oznacza to, że zobaczyć będzie można kilka tysięcy gatunków i odmian roślin, które po brzegi wypełnią największą halę EXPO oraz część sąsiedniej hali. Poza roślinami na targach prezentowana będzie m.in. technika ogrodnicza, środki wspierające produkcję roślinną oraz tworzenie i pielęgnację terenów zieleni.

Podczas Dnia Architekta Krajobrazu Martha Schwartz rozwinie swoją koncepcję widzenia i projektowania przestrzeni krajobrazu w mieście w wykładzie pt. ,,Zrównoważony rozwój i sztuka”.
Martha Schwartz to światowej klasy amerykańska architektka krajobrazu i artystka. Jest laureatką niezliczonej liczby nagród, absolwentką i obecnie wykładowcą The Harvard Graduate School of Design. Znana z odważnych projektów, które od ponad 30 lat mają istotny wpływ na rozwój architektury krajobrazu, urbanistyki na całym świecie.

W ramach bogatego programu tegorocznej edycji Targów „Zieleń to Życie” odbędzie się konkurs – Roślin NOWOŚCI. To jedyna w Polsce rywalizacja, w ramach której w szranki staną nowe kreacje odmianowe. Na czwartek, 3 września w godz. 13-17, przewidziano cykl otwartych prezentacji adresowanych do szkółkarzy i ogrodników pod nazwą „Wiedza dla producentów. Kolejny dzień, 4 września, upłynie pod znakiem handlu. ,,Pielęgnacja roślin w centrum ogrodniczym” już od 10.00, a następnie w godz. 14-17.00 odbędzie się Seminarium „Centrum Ogrodnicze – zarządzanie aktywami”. Spotkanie dla właścicieli centrów ogrodniczych, sklepów, hurtowni i prowadzących sprzedaż detaliczną w szkółkach poprowadzi Eve Tigwell, brytyjska specjalistka z 25-letnim doświadczeniem w doradztwie w projektowaniu i zarządzaniu sprzedażą detaliczną. W programie najważniejszych wydarzeń targów znalazła się również 16. Ogólnopolska Konferencja „ZIELONE MIASTO w poszukiwaniu tożsamości” oraz Warsztaty „Projektuj&Promuj”.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie