Ogrodniczy raj

Najnowsze odmiany róż, miniaturowe pomidory i balkonowe truskawki, pelargonie, tulipany i lilie, różnokolorowe hortensje, owocowe drzewka – to tylko niektóre z roślin prezentowanych na Targach w Lublinie. W dniach 26 i 27 kwietnia w nowej odsłonie odbył się  Kiermasz Ogrodniczy EDEN pod patronatem medialnym  „Biznesu Ogrodniczego”

W jednym miejscu przez dwa dni pasjonaci ogrodnictwa mogli zobaczyć i kupić  produkty niezbędne do stworzenia pięknego ogrodu, balkonu, czy tarasu, m.in.: różne gatunki roślin, nasiona, sadzonki, kwiaty, narzędzia, środki niezbędne do pielęgnacji roślin i dekoracje.  Miłośnicy tulipanów i lilii mogli zobaczyć wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych. Wśród wielu odmian pojawił się tulipan ‘Jan Paweł II’. Eden był szansą na to, żeby  poznać ogrodnicze nowości i  skorzystać z fachowych porad producentów.

 

  – Tegoroczny kiermasz był niezwykle udany, prezentowaliśmy klientom nasze nowe odmiany, m.in.  trzy  i cztery odmiany jabłoni uprawiane na jednym drzewku  – podsumowuje Janina Cur, właścicielka Hurtowni Szkółkarskiej z Końskowoli.
 

Na Edenie nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. W hali na dzieci czekali animatorzy z Parku Magiczne Ogrody – pierwszego w Polsce sensorycznego parku tematycznego.  Z kolei  na stoisku firmy Green Garden najmłodsi mogli posadzić swoją roślinkę, a później zabrać ją do domu. Rodzice natomiast otrzymali porady dotyczące stosowania mikroorganizmów w domu i ogrodzie. Warsztaty prowadzili przedstawiciele firmy Green Garden we współpracy z Regionalnym Centrum Mikroorganizmów w Jastkowie.  – Edukowanie dzieci jest bardzo ważne, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć interaktywne stoisko  – podsumowuje Marzena Temberska, właścicielka firmy Green Garden.

– Dziękujemy wszystkim wystawcom, którzy sprawili, że  impreza była atrakcyjna i przyciągnęła tysiące osób. Doskonałą decyzją okazała się zmiana terminu wystawy pod wpływem rozmów z ekspertami z branży ogrodniczej, jak również z osobami zwiedzającymi. Bogata oferta produktów i usług, atrakcyjne ceny, a przede wszystkim nowy termin zaprocentowały znacznym wzrostem zwiedzających. Naszą imprezę odwiedziło ponad 6,5 tys. osób – podsumowuje Mirosław Wituch, Project Manager Targi Ogrodnicze EDEN

W tym samym czasie w Targach Lublin odbył się kiermasz Zdrowie, Uroda i Niezwykłości. Na stoiskach pojawiły się m.in. ekologiczna żywność, kosmetyki, biżuteria oraz suplementy diety.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie