Piękno na poletkach

W minionym tygodniu na zaproszenie firmy W. Legutko, na pokazowych poletkach firmy w Jutrosinie gościli członkowie redakcji magazynu Garden&Trends – redaktor naczelny Michał Gradowski i redaktor prowadząca, Katarzyna Nowacka

 

Każdego roku firma hodowlano-nasienna W. Legutko przyciąga wielu sympatyków roślin. Wszystko za sprawą szerokiej oferty, którą można podziwiać na kilku hektarach ziemi należącej do firmy – 12 tys. poletek nie tylko brzmi niesamowicie, ale i zachwycająco wygląda.

Poletka pokazowe dostępne są dla wszystkich. Dzięki temu każdy może zobaczyć, jak wyglądają rośliny, jaki mają pokrój, barwę kwiatów, wysokość i jak dobrze radzą sobie na specyficznym stanowisku. W ofercie firmy W. Legutko można spotkać wiele nietypowych i ciągle mało popularnych roślin.

 

 

– Poletka spełniają jednak nie tylko pokazową rolę. Wszystko robione jest głównie po to, aby sprawdzić czy z nasion, które oferuje firma W. Legutko, wyrastają identyczne rośliny jak te deklarowane na opakowaniu. Losowo wybrana partia nasion zostaje co roku wysiana i sprawdzona według ściśle określonych kryteriów. Dzięki temu mamy pewność, że z nasion, które kupimy w sklepie uzyskamy zdrowe i piękne rośliny – mówi Michał Gradowski.

Relacja z wizyty już w sierpniowym wydaniu Garden&Trends.

 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie