Plantarium już wkrótce

Prawdziwe święto roślin, mnóstwo nowości, dyskusje biznesowe na temat trendów – tak w skrócie można opisać zbliżającą się 32. już edycję targów Plantarium, które odbędą się w dniach 27-30 sierpnia w Boskoop-Hazerswoude. Na wystawie będą obecni przedstawiciele „Biznesu Ogrodniczego” 

 
Najważniejsi światowi gracze, eksperci, a także detaliści działający w sektorze ogrodniczym w dniach 27-30 sierpnia pojawią się w Boskoop-Hazerswoude. Jak przyznają organizatorzy, praktycznie cała powierzchnia wystawowa jest już zarezerwowana. Zostało tylko 10 miejsc.
 
Najnowsze trendy i tendencje rynkowe oraz z koncepcje marketingowe dotyczące promowania i sprzedaży roślin zaprezentują wiodący szkółkarze i producenci roślin. W tegorocznej edycji weźmie udział 300 wystawców z 15 krajów. Na targi przyjedzie 20 tys. zwiedzających z ok. 40 państw. Uroczystego otwarcia Plantarium 2014 dokona Jan Willem Breukink, członek zarządu INCOTEC®, firmy, która znana jest w całej światowej branży nasiennej, specjalizującej się we wprowadzaniu na rynek nowych technologii.
 
Impreza odbywa się w tradycyjnym rejonie szkółkarskiej produkcji – w Boskoop, które stanowi ważne europejskie centrum upraw drzew i krzewów ozdobnych. W tym roku na targach po raz pierwszy pojawią się wystawcy prezentujący produkty z kategorii florystycznej oraz drzewa alejowe. Jak co roku, przyjedzie też szerokie grono specjalistów zainteresowanych częścią biznesową i edukacyjną wydarzenia. Podczas imprezy odbędą się liczne wykłady i inspirujące pokazy przedstawiające ogrodnicze trendy na 2015 rok.
 
Ideą Plantarium jest bowiem umożliwienie firmom ogrodniczym, detalistom i konsumentom wzajemnej wymiany poglądów i opinii. Stałym i bardzo ważnym punktem targów jest konkurs roślinnych nowości, ponieważ wystawa słynie z przedstawiania nowych roślin, pojawiających się w szkółkarskiej branży. 
 
Bardzo ważnym punktem wzbogacającym ofertę tegorocznej edycji Plantarium będą specjalnie przygotowane ogrody pokazowe. Architekci krajobrazu Niek Roozen BV zaprojektują dwadzieścia niezwykłych ogrodów z zaskakującymi i inspirującymi kombinacjami roślin. Aranżacja wykonana zostanie w kontenerach, które zostaną połączone i stworzą jeden przykładowy projekt. Dzięki temu powstaną ogrody mobilne, które z łatwością będzie można przetransportować w każde inne miejsce. Przedstawiciele mediów wezmą udział w 3-dniowym press tour, podczas którego m.in. zwiedzą holenderskie szkółki i centra ogrodnicze.
 
 
REKLAMA