PNOS na krawędzi…

Krążące w branży informacje o złej sytuacji Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim potwierdziły się. Zarząd Spółki złożył wniosek o przeprowadzenie restrukturyzacji Spółki w drodze upadłości poprzez układ

W ostatnim czasie o PNOS-ie pisaliśmy głównie w kontekście prywatyzacji – długotrwałego procesu, który nie mógł doczekać się finału. Jeszcze miesiąc temu Magdalena Dąbrowska, naczelnik wydziału prasowego Biura Komunikacji Społecznej w Ministerstwie Skarbu Państwa informowała, że negocjacje z jedynym pozostającym w procesie potencjalnym inwestorem, Piotrem i Bogusławą Miranowskimi, trwają. 

Teraz na pierwszy plan wysunęły się jednak interesy wierzycieli spółki. Czy mogą liczyć na spłatę zadłużenia? Wniosek o przeprowadzenie restrukturyzacji w drodze upadłości poprzez układ zawiera podstawowe propozycje planu naprawczego zakładające spłatę zobowiązań w całości w kapitale. Zarząd spółki zobowiązał się także do  informowania wierzycieli o przebiegu postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: