Pół wieku marki Oleo-Mac

O najciekawszych nowościach w ofercie i niespodziankach przygotowanych z okazji 50-lecia marki Oleo-Mac opowiedział nam Andrzej Ziemiński, dyrektor ds. handlowych w firmie Victus-Emak

Rozmawia: Michał Gradowski

Jak na podstawie zamówień przedsezonowych można ocenić sytuację na rynku w 2022 r.?
Patrząc na skalę zamówień przedsezonowych sytuacja jest bardzo dobra, odnotowaliśmy duży wzrost zamówień, pomimo wzrostu cen. Wiemy, że jest to skutek bardzo dobrego ubiegłorocznego sezonu oraz chęci zabezpieczenia dostępności urządzeń na ten sezon. Jest to też efekt tzw. optymizmu konsumenckiego – decyzje zakupowe były podejmowane na przełomie grudnia i stycznia. Dzisiaj wiemy, że w lutym sytuacja gospodarczo-polityczna uległa znacznemu pogorszeniu, co skutkować może ograniczeniem zakupów i spadkiem popytu również w naszej branży. Po raz pierwszy w historii firmy stoimy przed taką sytuacją, więc trudno nam jednoznacznie ocenić wpływ dobrych zamówień przedsezonowych na sytuację na rynku w całym 2022 roku. Staramy się być optymistami.

W przypadku jakich urządzeń wzrost zainteresowania jest największy?
W tym roku wyróżniają się dwie grupy; liderem są traktory i urządzenia akumulatorowe. Miłym zaskoczeniem jest rosnący popyt na spalinowe kosy i pilarki. Pewniakiem, jak co roku, są nasze kosiarki spalinowe.

Na jakie nowości w ofercie Oleo-Mac warto zwrócić uwagę?
Warto zainteresować się kompletną linią urządzeń akumulatorowych z linii 40 V, kosiarkami traktorowymi Exclusive, urządzeniami wielofunkcyjnymi 250D, kosą spalinową BCH 500, kosiarkami z serii GMC oraz, dla bardziej wtajemniczonych, glebogryzarką separacyjną.

Jakie niespodzianki dla dystrybutorów i klientów przygotowano z okazji 50-lecia marki Oleo-Mac?
Dla klientów przygotowaliśmy specjalną edycję trzech urządzeń (pilarka, kosa, kosiarka) o ciekawym designie. Zorganizowaliśmy też loterię 50-lecia – każdy zakup nagradzany jest upominkiem, można też wygrać zestawy akumulatorowe, a nawet traktor. Nasi dystrybutorzy wezmą udział w Pikniku Oleo-Mac, a najlepsi w rajdzie samochodowym szlakiem zamków Kotliny Jeleniogórskiej.

Jak będzie wyglądał rynek sprzętu do pielęgnacji ogrodów za kolejnych 50 lat?
50 lat to bardzo odległa perspektywa. Pytanie, czy w ogóle będzie co kosić? Przy tym tempie rozwoju szybko będzie nas wyręczać sztuczna inteligencja plus wszechobecne roboty plazmowe sterowane myślami.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie