Przyszłość jest zielona

W dniach od 3-5 października w Zundert w Holandii odbyła się  28 edycja  Targów GrootGroenPlus. Na specjalne zaproszenie organizatorów targów Jarosław Olewicz, wydawca „Biznesu Ogrodniczego” dołączył do międzynarodowej grupy ponad 35 europejskich dziennikarzy w ramach Golden Press Trip.

 

Aż 305 wystawców, goście z 24 krajów świata 15% więcej odwiedzających – takim bilansem zakończyła się  tegoroczna  edycja GrootGroenPlus.

Tematem przewodnim wystawy było hasło: Przyszłość jest zielona, które miało zwrócić uwagę, że zielona branża  odegra ważną rolę w kształtowaniu codziennej rzeczywistości. Coraz częściej ludzie  osiedlają się na obszarach miejskich, mieszkają w mniejszych mieszkaniach, a branża ogrodnicza nie może pozostać w tyle i powinna nadążać za tymi zmianami. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek producenci powinni dostarczać  kreatywnych rozwiązań do przygotowania zielonej przestrzeni wypoczynku.

Na targach duża waga była  przywiązywania do estetyki etykiet, donic oraz  prezentacji roślin. Wystawcy pokazywali  możliwości ekspozycji roślin, które wprost można przenieść do centrów ogrodniczych.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: