Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze czas zacząć!

W najbliższy weekend startuje drugi sezon długo wyczekiwanego eventu Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze. Miłośnicy zieleni będą mogli spotkać się z Witoldem Czuksanowem oraz przedstawicielami firm Kronen, RAMP i Agrecol w Wierzchowiskach pod Lublinem ora z w Lublinie
Dwa dni i dwa eventy – tak zapowiada się najbliższy weekend z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi. W sobotę 18 marca spotykamy się w Centrum Ogrodniczym Torseed Wierzchowiska koło Lublina, a w niedzielę 19 marca w Centrum Ogrodniczym PNOS w Lublinie.
W ramach tegorocznego planu event odbędzie się w ponad 35 sklepach i centrach ogrodniczych. Warsztaty odbywają się pod patronatem „Biznesu Ogrodniczego” i magazynu „Garden & Trends”
Tego typu inicjatywy wyznaczają nowe trendy, kierunki na rynku i dynamizują tempo jego rozwoju, stając się wiarygodnym zapleczem informacji dla hobbystów, są także nieodzownym elementem efektywnej sprzedaży w sklepach i centrach ogrodniczych. – Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to niepowtarzalna okazja, aby być bliżej natury. To także wyjątkowa forma spędzenia czasu, połączona z poznaniem otaczających nas na co dzień roślin – mówi Grzegorz Rosły, kierownik Centrum Ogrodniczego PNOS w Lublinie.
– Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze sprawią wiele przyjemności naszym klientom, przede wszystkim z powodu spotkania znanego eksperta ogrodniczego i możliwości skorzystania z profesjonalnych porad. Jesteśmy przekonani, że takie wydarzenie podniesie prestiż naszego sklepu i na długo pozostanie w pamięci klientów – dodaje Katarzyna Płaneta ze sklepu ogrodniczego WITONIA . Nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejszą formą przyswajania wiadomości i kształcenia umiejętności. – Zawsze uważałem, że nasze polskie rabaty, klomby, przedogródki czy dekoracje w skrzynkach są naprawdę piękne i na tle innych krajów wypadamy zupełnie nieźle. Ale chociaż nie wszystkie, które widuję, od razu rzucają na kolana, to jednak nie problem i przeszkoda, by być pod wrażeniem ludzi, którzy ogródkom poświęcają czas. To oni przecież chcą okolicy dodać barw, zapachów, piękna.
Jest to hobby wyjątkowe również z powodu niepowtarzalności, ale i tego, że satysfakcję z efektów ogrodniczej pracy mają i bezpośrednio zaangażowani i przechodnie, którzy podziwiają je w drodze do sklepu, pracy czy na spacerze. Pragniemy, by takich ładnych miejsc było jak najwięcej i dlatego pojawił się pomysł zorganizowania Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych. Od początku prowadzenia tych spotkań na żywo w różnych centrach ogrodniczych staram się obserwować klientów, czy raczej uczestników. Szybko zauważyłem, że wątek ogrodniczej edukacji przez zabawę, który był pierwszym założeniem, wcale nie staje się najważniejszy. Osiągnięciem kluczowym jest to, że przyjęta formuła wydarzenia szybko wciąga klientów. Każdy, kto w sklepie próbował „sprzedać” jakiekolwiek informacje na temat firmowych produktów, wie jak wielu klientów się opędza, nagle „spieszy się”, lub „wpadło tylko na chwilę”. Tymczasem widok wianuszka widzów, który zwykle towarzyszy warsztatom, cudem łagodzi sklepowe stresy, wzbudza nawet zaciekawienie.
Nierzadko się zdarza, że klienci długo krążą. W końcu wykazują inicjatywę, podchodzą, sami pytają co, kto, i dlaczego? To naprawdę połowa drogi do nawiązania z nimi przyjaznych kontaktów – mówi Witold Czuksanow, dziennikarz prowadzący akcję.
Kalendarium:
18 marca – Centrum Ogrodnicze Torseed Wierzchowiska k Lublina
19 marca – Centrum Ogrodnicze PNOS w Lublinie
23 marca – Sklep Nasienno Ogrodniczy Sójka w Śremie
24 marca – Centrum Ogordnicze Rondo Plus w Gubine
25 marca – Centrum, Ogrodnicze Julita w Gostyniu
31 marca – Centrum Ogrodnicze SOPEX w Krośnie
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: