Rok 2017 będzie należał do traktorów ogrodowych

Wielu producentów sprzętu zmechanizowanego określa traktory ogrodowe mianem kategorii z przyszłością. O ich zaletach i rozwoju całego segmentu opowiada Marcin Liszyński, dyrektor handlowy marki Stiga

 

Rozmawia: Natalia Dur

 

Producenci sprzętu zmechanizowanego stawiają na traktory ogrodowe. Jak maszyny te sprzedają się u Państwa?

 

Na chwilę obecną w sektorze maszyn ogrodniczych traktory ogrodowe odgrywają bardzo znaczącą rolę. Z roku na rok ich sprzedaż znacząco wzrasta. W przyszłości, jak sądzę, zainteresowanie tym asortymentem będzie jeszcze większe. Cztery lata temu zaproponowaliśmy nową gamę maszyn z mocnymi silnikami, agregatami dwu-nożowymi i cenami dopasowanymi do możliwości polskich nabywców. Jak się okazało, dzięki temu w skali roku sprzedaż wzrosła kilkukrotnie.

 

Czy określiłby Pan traktory ogrodowe mianem kategorii z przyszłością?

 

Myślę, że tak. Powodów tej sytuacji jest oczywiście kilka. Po pierwsze, polskie społeczeństwo bogaci się. Klientów, którzy do tej pory kupowali drogie kosiarki, stać już na zakup najprostszego modelu traktora ogrodowego. Zamiast kosić 2 tys. lub 3 tys. m2 murawy kosiarką i tracić na to cały dzień, mogą używając traktora zrobić znacznie krócej.  Drugim powodem tak wysokiej sprzedaży markowych traktorów ogrodowych jest ich bardzo dobra jakość. Ok.10 lat temu największą ich sprzedaż w Polsce generowały sieci marketów. Proponowały one tanie i proste maszyny w niskich cenach. Konsumenci, którzy wówczas zdecydowali się na zakup traktorów w marketach, już do nich nie wrócą. Powód? Słaba jakość sprzętu. Markowe traktory ogrodowe są przede wszystkim bardziej wytrzymałe, solidne i posiadają dobre wyposażenie. Te zalety powodują, że dziś klienci stawiają na markowe traktory i kupują ich coraz więcej.

 

Stiga ma w swojej ofercie szereg traktorów ogrodowych. Który model jest godny polecenia?

 

To trudne pytanie. Każdy z modeli przystosowany jest do odpowiednich zadań. Można powiedzieć jedno – nasze traktory są wielofunkcyjne- zaczynając od tego ze wyposażone są standardowo w zestawy mulczujące można do nich podłączyć także szereg niedrogich akcesoriów które pozwalają na wykorzystanie maszyny przez cały rok kalendarzowy . Na liście akcesoriów oprócz najpopularniejszych  czyli szczotek zamiatających czy pługów, są agregaty bijakowe, agregaty do wertykulacji, motyki do chwastów, grabie do ścieżek żwirowych piaskarki, rozsiewacza nawozów i wiele innych przydatnych urządzeń

 

Czy zamierzają Państwo wprowadzić w najbliższym czasie nowości z zakresu traktorów ogrodowych?

 

Tak, jak najbardziej! Niestety na chwilę obecną nie mogę jeszcze zdradzić, jakie to będą nowości, natomiast jedno jest pewne – rok 2017 będzie rokiem traktorów ogrodowych.

 

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: