Rymowane nasiona

Oferta „Spójni” w nowym sezonie zostanie urozmaicana nie tylko nowościami własnej hodowli, ale również nową serią „Ogrodowa rymowanka”, skierowaną do dzieci. – Chcemy zaszczepić w najmłodszych klientach chęć rozwijania ogrodniczego hobby – mówi Aurelia Domina, kierownik marketingu w firmie „Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze

Rozmawia: Michał Gradowski

Jakie nowości w nadchodzącym sezonie wprowadzi do oferty „Spójnia”?
Oferta „Spójni” do tej pory co roku urozmaicana była nowościami – głównie odmianami warzyw wyhodowanymi przez naszych specjalistów. Tak będzie także w nadchodzącym sezonie, a w naszej ofercie będzie można znaleźć m.in. nasiona ogórka Magnetar F1, wyróżniającego się plennością i zdrowotnością, rzodkiewki Salsa F1 oraz bobu Rambos o bardzo dużych i smacznych nasionach. Zupełną nowością będzie natomiast seria produktów skierowana do dzieci.

Skąd pomysł na poszerzenie oferty właśnie o tę grupę asortymentową?
„Ogrodowa rymowanka”, nowa seria nasion „Spójni”, powstała z myślą o zaszczepieniu w najmłodszych klientach zamiłowania do zabawy w małego ogrodnika i rozwijania ogrodniczego hobby. Pomysł wykiełkował na bazie obserwacji rynku – przedstawiciele branży ogrodniczej coraz częściej wprowadzają na rynek produkty dla najmłodszych.
W skład serii wchodzi 12 najpopularniejszych gatunków warzyw, których nazwy nawiązują do jej motywu przewodniego – rymowanki. Stąd w serii pojawiają się np. Groszek Bartoszek, Olka Fasolka, Kacperek Koperek, Julka Cebulka i Ewka Marchewka. Są to nasiona wybranych odmian o bardzo wysokiej jakości, zarówno siewnej, jak i odmianowej. Dodatkowo wszystkie nasiona poddawane są procesowi kalibracji, co później pozytywnie wpłynie na równoczesność wschodów.
„Ogrodowa rymowanka” ma być przede wszystkim źródłem dobrej zabawy, bo im więcej pozytywnych wrażeń podczas uprawy, tym większa szansa, że dziecku spodoba się rola małego ogrodnika.

Czy „Ogrodowa rymowanka” to produkt bezpieczny? Jak będzie promowany?

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci wszystkie produkty wchodzące w skład serii „Ogrodowa rymowanka” są niezaprawione. Stanowi to ewenement w naszej ofercie – wszystkie pozostałe produkty „Spójni” są zaprawione przeciw chorobom grzybowym. Gramatura opakowań nie odbiega natomiast od pozostałych produktów oferowanych przez „Spójnię”, jedynie nasiona grubonasienne ze względów technicznych pakowane są w torebki po 15 g.
Wsparciem sprzedaży tej serii będą nowe standy o wysokości dostosowanej do małych klientów. Przygotowaliśmy też ciekawy projekt szaty graficznej opakowań oraz zadbaliśmy o przystępną cenę, aby zachęcić klientów ostatecznych do zakupu „Ogrodowej rymowanki”.
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie