Skuteczna ochrona przed komarami i kleszczami

Spray na komary i kleszcze 50% DEET do zadań specjalnych, preparat do oprysku BAGOSEL z rozszerzoną rejestracją na kleszcze czy repelent z linii Zielona Moc na bazie citriodiolu – m.in. tych produktów nie może zabraknąć w kompleksowej ofercie repelentów i środków biobójczych. O preferencje konsumentów kupujących produkty z tego segmentu zapytaliśmy Sabinę Jasiukiewicz, menedżer ds. marketingu w firmie BROS

 

Czy poprzedni sezon był udany pod względem sprzedaży repelentów?
Tak, pod względem sprzedaży produktów z tego segmentu miniony rok możemy zaliczyć do udanych. Pogoda w ostatnich kilku sezonach sprzyja namnażaniu się komarów, a także spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Które produkty cieszyły się największą popularnością?
Najpopularniejszymi produktami o działaniu odstraszającym są te na komary i kleszcze. Konsumenci najchętniej wybierają spreje, które zapewniają im skuteczną ochronę osobistą, a także bardzo wygodną i szybką aplikację preparatu. Warto tu wymienić nasze flagowe produkty z tej kategorii, takie jak klasyczny, niebieski Spray na komary i kleszcze oraz preparat do zadań specjalnych, czyli Spray na komary i kleszcze 50% DEET. Jeśli chodzi o produkty biobójcze, to od wielu lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się BROS Spirale na komary, ale należy tu również zwrócić uwagę na BAGOSEL, który od niedawna zachęca rozszerzoną etykietą i deklarowanym działaniem bójczym na kleszcze.

Jakie są Państwa prognozy na nadchodzący szczyt sezonu? Czy oferta w tej kategorii została poszerzona o nowości?
Spodziewamy się, że nadchodzący sezon będzie nie gorszy niż kilka poprzednich. Zwłaszcza, że istnieje spore prawdopodobieństwo wystąpienia dużej liczby kleszczy w tym roku. Po pierwsze, tegoroczna zima była dosyć łagodna, a to może wspomóc rozród niektórych ich gatunków. Po drugie, sprzyja temu również tendencja do masowego odstrzału dzików, które odgrywają istotną rolę w redukcji gryzoni, ponieważ niszczą ich gniazda i zimowe schronienia. A że gryzonie są pierwszymi żywicielami nimf kleszczy, ich większa liczebność może w istotny sposób przełożyć się na wzrost populacji tych pajęczaków.

Jaki jest popyt na repelenty, w których rolę substancji aktywnej odgrywają substancje pochodzenia naturalnego? Które z tych substancji sprawdzają się najlepiej?
Z roku na roku zainteresowanie produktami opartymi o substancje aktywne pochodzenia roślinnego jest coraz większe. Konsumenci starają się swoje wybory zakupowe podejmować świadomie. Otaczanie się produktami wytworzonymi z naturalnych materiałów, jedzenie żywności jak najmniej przetworzonej to trend, który ciągle się rozwija. Korzystanie z preparatów na bazie naturalnych składników aktywnych jest postrzegane jako mniej obciążające dla naszego środowiska i generalnie bardziej bezpieczne, a przez to coraz bardziej popularne. Nasz repelent z linii Zielona Moc bazuje na citriodiolu i możemy polecać tę substancję aktywną wszystkim konsumentom, którym bliskie jest takie myślenie.

Czy konsumenci kupujący repelenty sprawdzają głównie czas ochrony przeciw komarom czy też bardziej interesuje ich skuteczna ochrona przeciwko kleszczom, których ukąszenie może być potencjalnie bardziej niebezpieczne?
Dla większości konsumentów istotniejszym parametrem jest czas działania na komary, ponieważ to na ich ukąszenia jesteśmy narażeni częściej. Dla wielu klientów odstraszanie kleszczy jest jedynie dodatkowym benefitem wynikającym z korzystania z tych produktów, aczkolwiek coraz bardziej istotnym, ze względu na ciągły wzrost świadomości odnośnie groźnych chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Warto tu również zauważyć, że osoby, dla których – ze względu na rodzaj podejmowanej aktywności – istotniejsza jest ochrona przed kleszczami, bardzo często wybierają produkt, który łączy w sobie cechy repelentu i produktu biobójczego, a mianowicie BROS Spray na odzież.

REKLAMA