Michał Sołtys otwiera Centrum Ogrodnicze

Sołtys otworzył Centrum Ogrodnicze

6-go kwietnia po kilku miesiącach przygotowań nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Ogrodniczego U SOŁTYSA w Jarocinie. Placówka mieści się na ulicy Wrocławskiej 79B. W centrum znajdziemy bogaty asortyment roślin takich jak: drzewa uprawiane w pojemnikach krzewy iglaste oraz liściaste, byliny ozdobne, rośliny jednoroczne i dwuletnie, trawy ozdobne czy pnącza. Do tego miłośnicy ogrodów znajdą propozycje narzędzi oraz akcesoriów ogrodniczych a także podłoży czy kory. Godziny otwarcia placówki to: poniedziałek-piątek 8-18 sobota 8-15 niedziela 8-15. Niewątpliwym atutem miejsca będzie możliwość transportu roślin, a także fachowe doradztwo w zakresie ogrodnictwa i nawadniania.

Centrum założone zostało przez właściciela filmy ogrodniczej „Plener Michał Sołtys”, która istnieje na rynku od 25lat. Bogate doświadczenie ogrodnicze oraz szereg publicznych inwestycji w zakresie zieleni zakończonych sukcesem i wyróżnieniami, skłoniły Michała Sołtysa do otwarcia prawdziwego centrum ogrodniczego.  Znajdziemy  tam rośliny dla każdego początkującego oraz  zawansowanego ogrodnika. „Długo zastanawiałem się nad otwarciem stacjonarnego centrum ogrodniczego dla mieszkańców Jarocina i okolic. Wiedziałem, że taka placówka jest potrzebna, a moje 25-cio letnie doświadczenie podpowiadało, że musi być to sklep nie tylko dobrze zaopatrzony, ale również z profesjonalnym doradztwem i obsługą. Obserwując branżę ogrodniczą od długiego czasu, doskonale wiem, jak zmienia się rynek oraz czego oczekuje nowoczesny i wymagający klient. Dlatego też liczę na to, że Centrum Ogrodnicze U SOŁTYSA będzie spełniało wszystkie oczekiwania pasjonatów ogrodów” – powiedział Michał Sołtys właściciel i inicjator otwarcia nowej placówki.

Centrum ogrodnicze oferuje również możliwość zamówienia projektu nasadzeń wykonanego przez architekta krajobrazu. Dodatkowo każdy z zamawiających projekt otrzymuję zalecenia pielęgnacyjne dla roślin oraz wykaz prac ogrodniczych, które warto wykonać w danym ogrodzie.

W centrum można także zamówić usługę zakładania trawników z rolki oraz z siewu, a także kompletnego projektu i zakładania nawadniania.  

Oferuje również budowę tarasów i chodników z kostki brukowej. 

Z centrum ogrodniczym u Sołtysa można stworzyć swój ogród od A do Z. 

W naszym punkcie można otrzymać lokalne produkty do nawożenia roślin.

Terrawit produkowany przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu znajdujące się w Jarocinie. Nawóz ten jest w 100% naturalnym środkiem wspomagającym uprawę roślin, otrzymywany z selektywnie zbieranych traw liści gałęzi i kory.

Dostępny jest również FosforaWit produkowany przez oczyszczalnię ścieków PWiK Jarocin. Produkt w swoim składzie ma 50 kg azotu, 95 kg magnezu, 240 kg fosforu. FosforaWit, to nawóz produkowany ze ścieków, jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także skuteczny w nawożeniu gleby, zapewniając jej niezbędne składniki mineralne.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie