spoga+gafa 2024

spoga+gafa 2024 przeszła do historii!

spoga+gafa 2024 potwierdziła swoją wiodącą pozycję na świecie

Po raz kolejny w Kolonii odbyły się międzynarodowe targi spoga+gafa. Wystawa ponownie potwierdziła swoją pozycję jako najważniejsza impreza dla globalnej branży ogrodniczej. Około 28 000 odwiedzających z 113 krajów wzięło udział w największych na świecie targach ogrodniczych i grillowych w dniach od 16 do 18 czerwca. Tym samym targi bezproblemowo nawiązały do sukcesu z poprzedniego roku.

spoga+gafa zdołała ponownie zgromadzić całą branżę ogrodniczą. Obecność i powrót renomowanych wystawców z Europy i Ameryki podkreśla międzynarodowe znaczenie spoga+gafa jako centralnego punktu spotkań branży. „Sukces spoga+gafa jest dowodem zaufania i wsparcia naszych wystawców i odwiedzających. W tych trudnych czasach spoga+gafa po raz kolejny okazała się niezbędną i niezawodną platformą dla zielonej branży. Pozytywna reakcja międzynarodowych odwiedzających, wzrost liczby odwiedzających z Niemiec oraz wysoka jakość rozmów z naszymi partnerami, motywują nas jeszcze bardziej do ciągłego rozwoju spoga+gafa,” skomentował Oliver Frese, Dyrektor Operacyjny Koelnmesse GmbH.

spoga+gafa 2024 w liczbach:

Ponad 1800 wystawców z 66 krajów wzięło udział w spoga+gafa w 2024 roku. W sumie około 28 000 odwiedzających z 113 krajów przybyło do Kolonii. Do krajów z największą liczbą odwiedzających należały Niemcy, które odnotowały największy wzrost (o 8%), a także Holandia, Włochy, Belgia, USA i Australia.

Odpowiedzialne ogrody

Wraz z zieloną branżą, spoga+gafa skupiła się intensywnie na głównym temacie „Odpowiedzialne Ogrody”: Dzięki przykładom najlepszych praktyk z międzynarodowego handlu ogrodniczego, wykładom w Forum Garden Cafe oraz tematycznym prezentacjom produktów, targi oferowały praktyczne koncepcje i odpowiedzi na pilne kwestie branżowe. spoga+gafa pokazała również rozwój treści segmentu grillowego w ramach nowych światów tematycznych „Od budżetu do luksusu – BBQ dla każdego portfela”, „świat chłodzenia” i „Przygoda na świeżym powietrzu”, tym samym spełniając swoją rolę jako wiodących targów.

Perspektywy na spoga+gafa 2025

Kolejna edycja spoga+gafa odbędzie się w czerwcu 2025 roku pod hasłem „Ogrodowe Projekty”. Skupiając się na estetycznych i innowacyjnych rozwiązaniach projektowych dla prywatnych przestrzeni zielonych oraz przeglądzie dotychczasowych koncepcji projektowych, spoga+gafa 2025 podkreśla wysoką jakość i wymagania projektowe świata ogrodów i grillowania.

Komentarze z branży

„Jako sponsor branżowy w pełni wspieramy spoga+gafa, która w tym roku znów zachwyciła swoją wysoką jakością i była świetną zabawą. Dla naszych członków to nadal ważna platforma do prezentacji i dyskusji z kolegami, znajomymi i ważnymi decydentami branżowymi. Dziękujemy Koelnmesse za fantastyczną współpracę przed targami i za zaufanie budujące naszą współpracę.” Anna Hackstein, Dyrektor Zarządzająca, Industry Garden Association e.V. (IVG).

„spoga+gafa rośnie z roku na rok, nasi międzynarodowi członkowie również to dostrzegają i wysyłają coraz więcej kupców na te niezastąpione targi. Szczególnie doceniamy dobrą obsługę, którą Koelnmesse oferuje naszym członkom. Szerokość i głębokość oferty oraz innowacyjne i przyszłościowe rozwiązania sprawiają, że spoga+gafa staje się stałym terminem w naszym kalendarzu.” John W. Herbert, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Sprzedawców DIY i Globalnej Sieci Poprawy Domu (EDRA/GHIN)

„Na naszym stoisku VDG mogliśmy powitać wielu uczestników, członków i gości międzynarodowych. Targi oferowały doskonałą platformę do inspiracji i impulsów, które można było bezpośrednio doświadczyć na miejscu. Z głównym tematem 'Odpowiedzialne Ogrody’ spoga+gafa imponująco skierowała uwagę na różne poziomy odpowiedzialnego planowania zieleni. W ramach specjalnego wyróżnienia Specialized Garden Centres udało nam się przyciągnąć dodatkową uwagę do tego ważnego tematu i podnieść świadomość naszych członków na temat zrównoważonych praktyk ogrodniczych.” Martina Mensing-Meckelburg, Prezes, Niemieckie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych e.V. (VDG)

„Tegoroczne spoga+gafa odbyły się w świecie pełnym nierozwiązanych problemów. Klienci powoli dochodzą do siebie po szokach cen energii i negatywnych wiadomościach z ostatnich lat. I mimo kilku zjawisk pogodowych, które obecnie uniemożliwiają optymalny rozwój sprzedaży w zielonych segmentach, nasi dealerzy na rynkach łapią trochę pozytywnych wibracji: Klienci kochają ogrody, a ciepły pierwszy kwartał umożliwił dobry początek roku. A DIY i specjalistyczne centra ogrodnicze również oferują produkty na trudne czasy. Tematy takie jak rośliny odporne, nawadnianie i drenaż, inteligentne monitory i wiele innych stają się coraz ważniejsze. Ale handel potrzebuje nie tylko odpowiednich produktów, ale także podstawowych informacji do doskonałej konsultacji. Tutaj wymiana między dealerami a dostawcami i usługodawcami na spoga+gafa oferuje idealną platformę sieciową, która jest używana i wysoko ceniona zarówno przez odwiedzających, jak i wystawców. Podsumowanie: Niezbędne dla branży również w tym roku.” Dr. Peter Wüst, Dyrektor Generalny, BHB – Stowarzyszenie Handlu Poprawy Domu, Budownictwa i Ogrodnictwa e.V.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie