Statuetki Kreatorów GardenTrendów wręczone!

Tegoroczna jubileuszowa 10. edycja gala wręczenia Kreatorów GardenTrendów  odbyła się podczas tragów Green Days. Po raz pierwszy z prezentowanych na wystawie produktów zostały wyłonione cztery Kreatory specjalne. Wszystkie nagrodzone produkty zostały wyeksponowane w zaaranżowanej strefie, dzięki temu uczestnicy targów mogli zobaczyć je z bliska

 

W tym roku redakcja magazynu Garden&Trends wyróżniła aż 16 wyjątkowych produktów, które kształtują ogrodnicze trendy.  Uroczyste wręczenie statuetek Kreatorów GardenTrendów odbyło się 23 marca podczas  gali wieczornej w czasie Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days – Międzynarodowych Dni Zieleni w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Z okazji jubileuszu wyróżnień magazynu ,,Garden&Trends” po raz pierwszy zostały przyznane KREATORY SPECJALNE – spośród  najciekawszych produktów prezentowanych na targach Green Days komisja w składzie: Karolina Kałdońska, dyrektor zarządzająca „Biznesu Ogrodniczego”, Agnieszka Idziak, redaktor naczelna, Łukasz Skop, bloger Bez-Ogródek oraz Joanna Kotwicz-Gilewska, organizator targów wyłoniła te o największym potencjale marketingowym i handlowym, które są przykładem kreatywnego podejścia do oczekiwań i potrzeb konsumentów.

 

Zwiedzający mogli zobaczyć wszystkie nagrodzone produkty w specjalnie zaaranżowanej strefie

 

Lista nagrodzonych:

 

Bros Zielona Moc Paralizator na owady

Innowacyjny spray zamrażający przeznaczony do zwalczania owadów biegających i latających, takich jak pająki, karaluchy, mrówki, pluskwy, muchy, larwy, komary, mole. Działa za pomocą bardzo niskiej temperatury (ok. -45°C), która w sposób natychmiastowy neutralizuje owada, a po krótkiej chwili go eliminuje. Spray jest bezzapachowy, nie zawiera insektycydów, nie pozostawia plam na ścianach, sufitach, podłogach i dywanach. Działa również na owady uodpornione na środki chemiczne. Może być stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń, w tym w miejscach, w których przechowywana jest żywność.

 

www.bros.pl

 

Ziemia uniwersalna Eco-Land

Ziemia uniwersalna przeznaczona  jest do zaprawy dołków pod krzewy i drzewka, uprawy kwiatów doniczkowych, balkonowych i rabatowych oraz hobbystycznej uprawy roślin i warzyw. Produkt stanowi kompozycję wysokiej jakości składników takich jak: torf wysoki, kreda, kora mielona kompostowana, fibra zorb, wieloskładnikowy nawóz mineralny NPK.

 

www.eco-land.pl

 

 

Husqvarna Automower® 315X

Kosiarka automatyczna do samodzielnego koszenia trawników o pow. do 1600 m2. Radzi sobie z wąskimi przejściami i stromymi zboczami o nachyleniu do 40%. Pracuje bardzo cicho, niezależnie od pory dnia i pogody. Wykorzystując technologię GPS utrzymuje cały trawnik na takiej samej wysokości przez cały sezon. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego klienta maszyna jest fabrycznie wyposażona w funkcję Automower® Connect, co pozwala na zarządzanie i śledzenie urządzenia z każdego miejsca na Ziemi.

 

www.husqvarna.pl

 

Rękawice chroniące przed przecięciem piłą łańcuchową

Dzięki rękawicom LAHTI PRO L2902 każdy może zwiększyć bezpieczeństwo dłoni w czasie prac pilarką łańcuchową. Specjalna konstrukcja i skład materiałowy sprawia, że w chwili naruszenia przez rozpędzony łańcuch wierzchniej warstwy rękawicy uwolniona zostaje specjalna włóknina, która błyskawicznie wkręca się w napędzające łańcuch koło zębate i doprowadza do jego gwałtownego zatrzymania. Nie dochodzi do kontaktu rozpędzonego łańcucha z dłonią.

 

www.lahtipro.pl

 

Monodawka Decis Ogród 015 EW

Innowacyjne opakowanie przystosowane do oczekiwań konsumentów. Gramatura preparatu wystarczy na jedno zastosowanie – unikamy konieczności odmierzania i przechowywania środka. Decis Ogród to preparat owadobójczy o natychmiastowym działaniu, który chroni rośliny ozdobne, warzywne i owocowe przed wszystkimi najważniejszymi gatunkami szkodników: mszycami, skoczkami, porazikami, kwieciakami, bielinkami, larwami i chrząszczami stonki ziemniaczanej. Ampułka 3ml do rozpuszczenia w 4l wody.

 

www.bayergarden.pl

www.protect-garden.pl

 

Myjki ciśnieniowe Stiga

Nowość w ofercie Stiga. Poszerzenie oferty sprawia, że Stiga odpowiada na potrzeby klientów w zakresie utrzymania czystości takich powierzchni jak meble ogrodowe, tarasy czy podjazdy z pomocą wody, czyli tak jak nigdy wcześniej. Stiga oferuje aż 5 różnych modeli myjek ciśnieniowych – od kompaktowych po te półprofesjonalne. Myjki wysokociśnieniowe Stiga wyeliminują brud, kurz, błoto, a nawet pleśń z zabrudzonych powierzchni. Myjki ciśnieniowe HPS Stiga charakteryzują się dobrze rozmieszczonymi elementami, dzięki czemu operator ma wszystko pod ręką w trakcie pracy. Wyposażone w zintegrowany bęben na wąż, schowek na akcesoria, zbiorniki na detergent, a w modelach wyższej klasy w pompy wykonane z mosiądzu.

 

Kora kamienna gnejsowa

Nowa jakość wśród kruszyw ozdobnych! Kora kamienna to naturalne kruszywo przeznaczone do aranżacji różnego rodzajów ogrodów, obiektów użyteczności publicznej oraz zieleni miejskiej. Sprawdza się przy tworzeniu rabat i skalniaków, doskonale współgra z zielenią, tworząc unikatowe kompozycje. Wysoka jakość, ciekawa barwa oraz tekstura i naturalne pH – to największe zalety tego produktu marki Gnejsy.pl. Producent: TESM sp z o.o. sp.k  Doboszowice/Kopalnia Gnejsu w Doboszowicach.

 

www.gnejsy.pl

 

Palisada Gardener

Jest kolejnym produktem marki Gardener, którego zadaniem jest ułatwienie prac w ogrodzie. Specjalnie opracowana konstrukcja sprawia, że palisada jest dziecinnie łatwa w montażu. Górna część posiada nacięcia umożliwiające zrobienie koła już z jednego elementu. Dół zakończony szpilami ułatwia umieszczenie palisady w podłożu, a jednocześnie doskonale ją w nim utrzymuje.  W trosce o ochronę środowiska palisada jest produkowana  z tworzyw z recyklingu.

 

www.profilepcv.com

 

Agrecol Natura

Seria produktów Agrecol Natura powstała z myślą o środowisku. Znajdują się w niej produkty oparte o składniki naturalnego pochodzenia. Zawiera m.in.: naturalne preparaty do stosowania w domu i ogrodzie, nawozy oraz środki ochrony roślin. Seria Agrecol Natura jest stale poszerzana o nowe produkty – do najnowszych należą KROPLÓWKI – pierwsze w Polsce nawozy organiczne do roślin doniczkowych w formie wygodnych aplikatorów.

www.agrecol.pl

 

Nawozy ekologiczne Natura firmy CDN

Nowa linia nawozów ekologicznych Natura firmy CDN to granulaty w eleganckim opakowaniu typu doypack. Nawozy zawierają substancję organiczną, która pozytywnie wpływa na rozwój korzystnej flory bakteryjnej w glebie. Posiadają świadectwo kwalifikacji produktu do stosowania w rolnictwie ekologicznym, nadane przez IUNG w Puławach. W skład serii wchodzą nawozy: do pomidorów i papryki, do warzyw, do truskawki i poziomki, do borówek oraz do iglaków i wrzosowatych.

 

www.cdn-nawozy.pl

 

Mikrolistki (Microgreens)

To bardzo młode rośliny w początkowej fazie wzrostu (liścienie i pierwsze właściwe liście). Spożywamy je na surowo, po ścięciu wraz z łodygą, jako chrupiący i świeży dodatek do sałatek, smoothie, kanapek, zup, sosów i innych potraw. Są bogate w witaminy i mikroelementy, mogą zawierać aż pięć razy więcej witamin C, E, K i beta karotenoidów niż dorosła roślina. Łatwe do samodzielnej uprawy w domu przez cały rok.

plantico.pl

 

Naturalne Antyoksydanty POLAN

To jedna z nowości na sezon 2018od Krakowskiej Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego POLAN Sp. z o.o. Seria jak na razie liczy 16 pozycji – nasion warzyw o specjalnych właściwościach prozdrowotnych. Oprócz dobrze nam znanej marchwi, pietruszki, buraka, kapusty czy pomidora znajdziemy tam również jarmuż, sałatę czerwoną czy cykorię. Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze to naturalne substancje, które przeciwdziałają starzeniu się, pomagają zapobiegać nowotworom, chronią serce oraz wspomagają detoksykację i regenerację organizmu.

nasiona.pl

 

Rękawiczki ROSTAING MAXFEEL

Rękawice MAXFEEL idealnie przylegają do ręki. Mają optymalną miękkość dzięki powłoce wykonanej z mikropianki nitrylowej. Zapewniają komfort pracy, wysoką jakość i estetykę podczas każdej pracy w domu i w ogrodzie. Posiadają funkcję TouchScreen – mając na ręce rękawiczki można obsługiwać smartfon.

www.rostaing.com/pl

www.victus.pl

 

Kosiarki robotyczne Loopo S

 

Kosiarki robotyczne Loopo S mimo niewielkich rozmiarów oferują ogromne możliwości i efektywność. Gama tych nowoczesnych urządzeń została stworzona przede wszystkich dla użytkowników posiadających niewielkie trawniki, a ich instalacja i obsługa są dziecinnie proste. Pielęgnacja trawnika tradycyjnymi metodami wiąże się z ciężką pracą, którą teraz może wykonać kosiarka automatyczna – zaoszczędzony w ten sposób czas można spożytkować na wypoczynek na łonie natury z najbliższymi.

 

www.mtdpoland.pl

 

Garden Box

To wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Wystarczy rozłożyć je na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe! Dzięki Garden Box nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie. Moduły możesz ze sobą łączyć, tworząc własne kompozycje dopasowane do Twojej działki. Dodatkowo, materiał, z którego zostały wykonane projekty, wspomaga rozwój roślin ozdobnych i chroni przed chwastami. Garden Box występuje w formatach: 200 cm x 160 cm, 160 cm x 160 cm i 160 cm x 80 cm.

 

www.gardenbx.pl

 

Piękny ogród bez chemii firmy Rolimpex

Hasło, a jednocześnie strategia stworzona przez firmę Rolimpex, przykład nowoczesnego podejścia do pielęgnacji trawnika i ogrodu bez użycia środków chemicznych. W ofercie firmy znajdziemy mieszanki nasion traw i nawozy, które są w 100% naturalne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt. To m.in. wszystkie mieszanki nasion traw marki Najlepsze Trawy z Iławy, a w szczególności nowość – Przyjazny Trawnik dla dzieci i zwierząt – mieszanka nasion z mikoryzą, Plaster na trawnik, czyli wełniana mata owcza z nasionami trawy dedykowana na małe ubytki w trawniku, linia nawozów organicznych Innbio, oborniki koński i bydlęcy granulowane, kreda organiczna granulowana oraz wapno ogrodnicze do odkwaszania gleby.

www.rolimpexsa.pl

 

 

Hexo Eco – Libet

 

Kostka ażurowa przepuszczalna dla wody. Powierzchnia biologicznie czynna. Ażurowa konstrukcja umożliwia wypełnienie wolnych przestrzeni grysem lub przerośniętą trawą, co powiększy powierzchnię biologicznie czynną zabudowanej przestrzeni jednocześnie urozmaicając i wprowadzając dodatkowe walory estetyczne w aranżowany teren.

 

 

Smart ławki  – Hammerland Design

 

Mądra ławka – promuje trend smart city. Inteligentne rozwiązanie  z zakresu małej architektury miejskiej. Ławka wyposażona w analiatory jakości powietrza, czujniki temperatury, wilgotności, routery wi-fi

 

Mały ogródek smart garden –  Smart Garden

 

Mały ogródek bezobsługowy, stworzony aby automatycznie produkować żywność, Smart ogród podlewa roślinę, dostarcza światło i pilnuje, żeby owoce i warzywa miały wystarczającą ilość składników odżywczych

 

 

Nowoczesna ziemianka  Garden Fridge Poland

 

Piwniczka wykonana z laminatu, spełnia funkcje lodówki. Do wnętrza ziemianki prowadzą schody, a wewnątrz znajdują się półki z naturalnego drewna sklejkowego. Ziemianka ma oświetlenie led.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: