Storczykowa moc

Od kilku sezonów storczyki są najlepiej sprzedającymi się roślinami. Jednocześnie wzrasta zainteresowanie produktami stworzonymi z myślą o nich. Dlatego firma Kozielski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów proponuje szeroką ofertę produktów przeznaczonych dla orchidei

Tekst: Natalia Dur
 

Orchidee to rośliny znane na całym świecie już od wielu lat. Pierwsze okazy zostały przywiezione do Europy już w XVI w. Bardzo szybko zrobiły wrażenie, a ich popularność z dnia na dzień rosła i coraz więcej ludzi zaczęło je uprawiać. W dzisiejszych czasach znanych jest wiele odmian tej rośliny, a jej wymagania są bardzo różne. – Stosowanie odpowiednich preparatów do storczyków pozwala dłużej cieszyć się ich pięknem – mówi Wojciech Kozielski, prezes firmy Kozielski. – W naszej ofercie klienci znajdą szereg produktów do pielęgnacji tych roślin – dodaje.
 

Duży wybór
Wśród linii do storczyków firmy Kozielski klienci znajdą zarówno nawozy, podłoża, mgiełki, jak i grzybnię mikoryzową. – Nasze mgiełki do storczyków nawilżają korzenie powietrzne wodą pozbawioną szkodliwych soli. Zawierają submikroelementy i aminokwasy jak w naturze – mówi Wojciech Kozielski. –  Mgiełki w tym składzie stwarzają namiastkę naturalnego środowiska, gdzie storczyki pobierają wodę  z wilgotnego powietrza, a pokarm z rozkładającej się materii organicznej. Ponadto są bardzo wygodne w  stosowaniu – lekka mgiełka powstaje przy opryskiwaniu w każdej pozycji, również odwróconej. Dostępne są w pojemnościach 300 i 500 ml – dodaje. – Posiadamy również Srebrną Mgiełkę, czyli płyn nawilżający do storczyków z nanosrebrem, które ma działanie bakterio- i grzybobójcze – dodaje.
 

W ofercie firmy nie brakuje nawozów i podłoży do storczyków. – Nasz nawóz naturalny do storczyków z naturalnego guano pochodzącego z wybrzeży mórz południowych zawiera pełny zestaw składników odżywczych, mikro- i submikroelementy oraz enzymy i pożyteczną florę bakteryjną. Nie powoduje zasolenia podłoża oraz nie uszkadza grzybów mikoryzowych, składników pokarmowych, ale wzmacnia te rośliny, powodując, że częściej i dłużej kwitną – komentuje Wojciech Kozielski.
Kolekcję produktów do storczyków firmy Kozielski uzupełnia podłoże z kory piniowej z grzybnią mikoryzową, pałeczki nawozowe, ściereczki do liści storczyków oraz szczepionka mikoryzowa Vaxi – Root do storczyków. – Zastosowanie szczepionki mikoryzowej powoduje, że rośliny mają warunki bliższe warunkom naturalnym i dlatego są w lepszej kondycji – mówi Wojciech Kozielski.

Ze szczegółową ofertą firmy Kozielski zapoznać się można na stronie www.zielonydom.pl

 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie