Sukces Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych

Mimo chłodnego weekendu przedstawiciele firm Kronen, RAMP, Agrecol oraz Witold Czuksanow nie zwalniają tempa. Kolejne Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze odbyły się  w Centrum Ogrodniczym Dom i Ogród w Mińsku Mazowieckim oraz Zorza w Zambrowie

 
 
Minione piątek i sobota  należały do Mińska Mazowieckiego oraz Zambrowa. To w tych dwóch miastach odbyły się Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze i choć pogoda nie rozpieszczała miłośnicy zieleni jak zawsze nie zawiedli!  – Zawsze myślałem, że polski rynek ogrodniczy jest… meteopatą. Gdy piękna pogoda, to w ogrodach pracujemy, grillujemy, odpoczywamy. Gdy chłodno i do tego jeszcze deszczowo, wtedy nosa z domu nikt nie wysunie, a i w centrach ogrodniczych pustki. I w czasie ostatnich Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych początkowo myślałem, że ta opinia się potwierdza. Tymczasem piątkowe (21.04.2017) spotkanie w Centrum Dom i Ogród w Choszczówce, a później sobotnie (22.04) w Centrum "Zorza" w Zambrowie przekonała mnie, że są w Polsce ogrodnicy, którym pogoda niestraszna. Mimo chłodu i porywistego wiatru posadziliśmy sporo naprawdę ładnych kwiatów, jak zwykle pogadaliśmy o roślinach, był też czas na porady. I teraz nie wiem, czy ta dobra frekwencja na naszych spotkaniach to jednak już sprawa niezależna od pogody, czy też w ten weekend mieliśmy do czynienia z klasycznym przykładem wyjątku potwierdzającego regułę? Pożyjemy zobaczymy! – komentuje Witold Czuksanow, prowadzący akcję.
Event odbywa się pod patronatem medialnym „Biznesu Ogrodniczego” oraz magazynu „Garden&Trends”. Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznych warsztatów w tym roku organizatorzy zaplanowali wizyty w aż 35 centrach ogrodniczych. I jak się okazuje ciągle jest ich za mało. Event doskonale przyjął się na rynku, okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę  i jest dowodem na to jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu edukacyjne spotkania.
 
 
Kalendarium spotkań:
29 kwietnia (sobota) Centrum Ogrodnicze Kwiaton we Wrocławiu na ul. Kosmonautów
30 kwietnia (niedziela)  Zamek Książ – XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki
2 maja (wtorek) Centrum ogrodnicze MAJEWSCY w Legnicy
5 maja (piątek) Centrum ogrodnicze HERBIROL w Chojnicach
6 maja (sobota) Centrum ogrodnicze w Gryficach
7 maja (niedziela) Centrum ogrodnicze Żuliccy w Kołobrzegu
8 maja (poniedziałek) Centrum ogrodnicze Torseed w Kotłowie
12 maja (piątek) Centrum ogrodnicze w Poddębicach
13 maja (sobota) Centrum ogrodnicze SEMI w Kaliszu
14 maja (niedziela) Centrum ogrodnicze Świat Roślin w Aleksandrowie Łodzkim
 
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: