Światowy Dzień Ziemi z Vilmorin Garden

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto na świecie, obchodzone obecnie w 192 krajach. Z tej okazji Vilmorin Garden po raz kolejny włącza się do tej akcji i wraz z siecią kin Cinema City organizuje zajęcia edukacyjne BĄDŹ EKO – WYBIERAJ ŚWIADOMIE! Podczas spotkań w kinach uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się, m.in. skąd pochodzą produkty, których na co dzień używają, jaką drogę pokonały, aby trafić na półki sklepowe oraz w co są pakowane

Vilmorin Garden 22 kwietnia zaprasza na event w wybranych kinach Cinema City oraz IMAX, podczas którego dzieci zobaczą nie tylko filmy, ale także wezmą udział w ekologicznych warsztatach.

 

– Dzień Ziemi jest doskonałą okazją, aby zwrócić uwagę na małych, ale jakże ważnych klientów w branży ogrodniczej. Zapraszamy dzieci na niestandardową, interaktywną lekcję, podczas której będą mogły poznać historię i pochodzenie produktów, a także sens oznaczeń, które znajdują się na opakowaniach. W przystępny dla małych konsumentów sposób opisany zostanie proces zrównoważonej konsumpcji 3U, czyli Unikaj kupowania zbędnych rzeczy – Użyj powtórnie – Utylizuj. Czas spędzony w Cinema City będzie doskonałą okazją do zdobycia praktycznej wiedzy o tym, co robić, aby troszczyć się o środowisko naturalne i wytwarzać mniejszą ilość śmieci – mówi Beata Gawęcka, manager ds. marketingu Vilmorin Garden.

Na każde dziecko będą czekały upominki, ufundowane m.in. przez Vilmorin Garden.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach w różny sposób – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 poświęcone będą promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Dzień Ziemi 2015 odbędzie się pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: