„Symfonia kolorów”

Pod takim hasłem odbędzie się osiemnasta Międzynarodowa Wystawa ,"Zieleń to życie” – wiodące targi roślin, techniki ogrodniczej i architektury krajobrazu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

27-29 sierpnia w Warszawie, w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14,  spotkają się przedstawiciele zielonej branży: szkółkarze, ogrodnicy, dostawcy produktów i usług, kupcy, architekci krajobrazu i wykonawcy. Organizatorem Wystawy jest Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni.

W Wystawie weźmie udział blisko 300 firm z 12 krajów – Polski, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch. Zagraniczne firmy stanowią 29,4% ogólnej liczby wystawców.

Rośliny w natarciu
Dominującym sektorem są rośliny. Prezentuje je ponad połowa wszystkich wystawców. Aż 65 z nich to szkółki zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich, które zajmują 58% powierzchni sektora roślinnego. W ofercie producentów roślin zobaczyć będzie można drzewa, krzewy iglaste i liściaste, róże, wrzosy, pnącza, ozdobne trawy, rośliny rabatowe, a także rośliny owocowe. Część wystawców prezentować będzie młody materiał roślinny – do dalszej produkcji. Spodziewane są liczne nowości – w tym także licencjonowane. Poza ofertą skierowaną do handlu detalicznego zobaczyć będzie można rośliny przeznaczone do nasadzeń publicznych – miejskich i drogowych, jak również do realizacji prywatnych ogrodów. Najlepsze roślinne nowości zgłoszone przez Wystawców wyróżnione zostaną medalami w prestiżowym Konkursie Roślin.

Technika doskonała i ogrodowy salon
W sektorze technicznym Wystawy dominują podłoża, nawozy, technika nawodnień, środki ochrony, opakowania, technologie i maszyny do produkcji roślin, a także sprzęt i narzędzia do pielęgnacji zieleni. Rosnącym działem jest wyposażenie ogrodu i dekoracje. Tu ciekawie zapowiada się oferta ozdobnych donic, gadżetów, mebli. Na Wystawie nie zabraknie też wydawnictw – obecne będą wydawcy czasopism, książek, poradników ogrodniczych, a także programów komputerowych – zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i amatorskich. Najlepsze z prezentowanych przez Wystawców produkty i technologie zostaną wyróżnione nagrodami w Konkursie Zielony Laur. Wszyscy Wystawcy mogą brać udział w nowym konkursie na najbardziej atrakcyjne stoiska. Zostaną one nagrodzone Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Wawrzynami.

Zwiedzający
Oczekujemy 17 000 zwiedzających z Polski i kilkunastu innych krajów. Większość zagranicznych gości przyjeżdża z Rosji, Ukrainy, Białorusi, krajów nadbałtyckich – Estonii, Łotwy i Litwy, a także Czech, Słowacji, Niemiec i Holandii. Wystawę odwiedzają także klienci z Rumunii, Bułgarii, Kazachstanu, Francji, Irlandii, Wlk. Brytanii.
Wystawa ,,Zieleń to życie” kierowana jest przede wszystkim do: właścicieli centrów ogrodniczych, handlowców i kupców hurtowni i marketów, projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, urzędników odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach oraz innych inwestorów, a także producentów – szkółkarzy, ogrodników, dostawców środków produkcji. Odwiedzają ja także przedstawiciele środowisk naukowych i studenci.
W sobotę i niedzielę Wystawa jest otwarta dla szerokiej publiczności. Stałe zainteresowanie i duża liczba zwiedzających – kilkanaście tysięcy osób co roku świadczy o potrzebie informacji i edukacji społeczeństwa w tym zakresie.

Program:
Już w czwartek 26 sierpnia przed Wystawą rusza dwudniowa konferencja dedykowana specjalistom zajmujących się zielenią publiczną – ,,Zielone miasto- harmonia przestrzeni”. Piątkowe popołudnie (27 sierpnia) za sprawą Johna Stanleya – guru zarządzania i marketingu będzie ważne dla przedstawicieli handlu. Ten międzynarodowy ekspert poprowadzi konferencję ,,Centrum ogrodnicze – sukces gwarantowany”. Tematem będzie skuteczny marketing. Na sobotę 28 sierpnia zaplanowany jest program warsztatów i prezentacji dla architektów krajobrazu.

Hasło Wystawy ,,Symfonia kolorów” jest kanwą programu dla publiczności. Nawiązywać do niego będą pokazy florystyczne i prezentacje, a także Ogród Pokazowy usytuowany na centralnym placu przed wejściem do hal EXPO. Innym ciekawym wątkiem, który będzie widoczny podczas Wystawy jest ekologia. W ramach projektu ,,Zielono wkoło” firmowanego przez Związek Szkółkarzy Polskich na stoiskach wystawców-szkółkarzy zobaczyć będzie można ekspozycje prezentujące korzyści, jakie daje otaczanie się roślinami – dla ludzi i środowiska. Wysłuchać będzie też można kilku ciekawych wykładów na ten temat. Ponadto w programie: wystawa drzewek bonsai i pokaz sztuki ich kształtowania a także: warsztaty ogrodnicze dla dzieci, praktyczne porady fachowców z zakresu tworzenia i  pielęgnowania ogrodu. Poszukiwacze roślinnych rarytasów nie powinni ominąć Kiermaszu Roślin.

Honorowy patronat nad Wystawą przyjęli:
Pan Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz – prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Pan prof. Alojzy Szymański – Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.
          Al. Jana Pawła II 80 lok. 71
          00-175 Warszawa

Bliższe informacje na stronach: www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl,
      e-mail: prozielen@zszp.pl
          tel. 0048 22 435 47 21, fax 0048 22 435 47 20 wew. 110

Bilety wstępu:
Zaproszenia dla profesjonalistów (bezpłatne) – zamówienia pod adresem e-mail: prozielen@zszp.pl

bilet normalny     – 12 zł
bilet ulgowy     –   6 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa, architektury krajobrazu)
bilety grupowe     –   6 zł/ os. (grupa 15 osób)
wstęp wolny     – dzieci do lat 10

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: