Top Innowacja lutego – Kronen Cup

O innowacyjnych zawodach Kronen CUP zorganizowanych przez firmę Lasland, nagrodzonych w lutym Top Innowacją z Jarosławem Siecińskim, koordynatorem sprzedaży krajowej rozmawia Agnieszka Idziak

Jak powstał pomysł zorganizowania zawodów Kronen Cup?
Sport i pozytywne emocje z nim związane są mi bliskie, choć nigdy nie uprawiałem wyczynowo żadnej dyscypliny. Podczas poznawania oferty firmy Lasland przeczytałem na etykiecie nawozów do trawników linii Progress “PRODUKT PARTNER BVB” . Te nawozy już od wielu sezonów odżywiają murawę drużyny Borusssi Dortmund. Od razu pomyślałem o zorganizowaniu turnieju dla naszych klientów i wspólnym wyjeździe na mecz finałowy na tym stadionie. Firma Hauert wsparła nasz pomysł i zgodziła się przekazać bilety na mecz strefie VIP dla całej zwycięskiej drużyny w turnieju Kronen Cup.
 
Jak na tę inicjatywę zareagowali przedstawiciele branży?
Przyznam, iż początkowy entuzjazm mocno nas budował i liczyliśmy na bardzo duże zainteresowanie. W branży ogrodniczej jest niewiele drużyn od lat grających w piłkę halową, ale aż 12 partnerów zdecydowało się na udział w turnieju Kronen Cup 2013. Jeszcze raz bardzo im dziękuję za podjęte wyzwanie. Bardzo ucieszyło mnie spotkanie z Karoliną Kałdońską, dyrektor zarządzającą „Biznesem Ogrodniczym” i Jarosławem Olewiczem, dyrektorem ds. strategii i rozwoju miesięcznika, od których od razu otrzymałem wsparcie medialne. To było bardzo ważne, że uczestnicy mogli o swoich zmaganiach poczytać w branżowym piśmie.
 
Czy branża ogrodnicza potrzebuje tego typu inicjatyw? Co dają takie spotkania?
Integracja branży, której byłem świadkiem podczas Kronen Cup, przekonała mnie, że warto było zorganizować turniej. Na parkiecie lokalni konkurenci branżowi walczyli do końca, ale zawsze fair play. Każdorazowo po rozegranych meczach przeciwnicy na boisku podawali sobie ręce, rozmawiali i siadali wspólnie do stołu. Po wielu spotkaniach emocje towarzyszyły mi jeszcze przez kilka dni. Udał się również drugi cel naszego turnieju: popularyzacja piłki halowej, a co za tym idzie – samo uprawianie sportu.
 
Kronen Cup okazał się dużym sukcesem, czy w przyszłym roku będzie kolejna edycja?

To trudne pytanie. Spotkania dają możliwość poznania się na innym gruncie, pozwalają nam pokonać słabości wśród znajomych i przyjaciół. Wiem, że co najmniej 3 drużyny po turnieju nadal systematycznie trenują – to wspaniale i to ich sukces. Pozytywne odczucia wszystkich uczestników turnieju oraz powracające pytania o kolejne edycje stawiają przed nami duże wyzwanie, aby zorganizować kolejny turniej.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: