Torfowiska firmy Hydrokomplet na sprzedaż

Dwa torfowiska Hydrokompletu – jedno będące własnością firmy i drugie dzierżawione od Lasów Państwowych – wystawiono na sprzedaż. – Duża odległość torfowisk od naszej siedziby utrudnia bieżące działanie, a możliwość pozyskania torfu z innych źródeł jest stosunkowo łatwa, stąd nasza decyzja – mówi Wojciech Grabowski, dyrektor ds. handlowych w firmie Hydrokomplet

Firma Hydrokomplet zajmuje się produkcją podłoży torfowych od 1987 r., a jej siedziba mieści się w Nowej Wsi koło Częstochowy. W ofercie firmy można znaleźć podłoża przeznaczone do upraw hobbystycznych oraz profesjonalnych pod marką Bella® oraz BiaBella® a także nawozy mineralne Hydrovit. W najbliższym czasie nic się jednak w tym zakresie nie zmieni, a sprzedaż torfowisk jest tylko sposobem na usprawnienie działalności.
Torfowiska wystawione na sprzedaż są położone na północy Polski, w miejscowości Witanowo. Jedno z nich, o powierzchni 7,47 ha jest własnością firmy i nie było do tej pory eksploatowane. Zawiera torf wysoki, kwaśny (3,5-3,8 pH). Oferta sprzedaży obejmuje także plac nieopodal torfowiska i zabudowę. Drugie torfowisko o powierzchni 5,10 ha + 6,3 ha jest natomiast dzierżawione do Lasów Państwowych, a oferta obejmuje odsprzedaż tej dzierżawy.   – Sprzedaż torfowisk nie wpłynie na naszą bieżącą działalność ani skład produktów. Możliwość pozyskania torfu z innych niż własne wydobycie źródeł jest stosunkowo łatwe, wiele polskich firm korzysta z zasobów torfu Państw Bałtyckich. My też do tej pory kupowaliśmy sporo surowca – wyjaśnia Wojciech Grabowski.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie