Walne Zgromaszenie PSCO już za nami

W Hotelu Panorama w Mszczonowie w dniach 18-19 listopada odbyło się tegoroczne Walne Zgromadzenie Członków PSCO. Podczas spotkania nowym członkiem zarządu został Sławomir Majewski z Centrum Ogrodniczego Majewscy z Legnicy. Tradycyjnie już odbyły się także targi wewnętrzne

Organizowane corocznie Walne Zgromadzenie PSCO jest wydarzeniem pozwalającym na spotkanie dostawców z odbiorcami, wymianę doświadczeń oraz na zacieśnianie kontaktów branżowych w niecodziennej atmosferze. Wydarzeniu towarzyszyły targi wewnętrzne, podczas których producenci i dystrybutorzy przedstawili swoją ofertę produktową.

 

– Było to już 18. Walne Zgromadzenie PSCO. Uczestnicy szeroko omówili przyszłość i działanie samego stowarzyszenia, jak i powiększenie oraz rozwój Grupy Zakupowej DCO na polskim rynku – mówi Karolina Filipiak, kierownik biura PSCO. 

 

W trakcie trwania obrad wybrano nowego członka zarządu PSCO, który zajął miejsce dobrowolnie zrzekającego się stanowiska Tomasza Michalika. Nowym członkiem zarządu został Sławomir Majewski z Centrum Ogrodniczego Majewscy z Legnicy.

 

– Podczas obrad uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji m.in.: Violetty Ratajczak, dyrektor ds. sprzedaży na Europę Centralną i Wschodnią Vilmorin Garden na temat roli odpowiedzialności społecznej w biznesie. Z kolei Franz Josef Isensee omówił działanie grupy zakupowej w Niemczech i przedstawił aktualne trendy sprzedażowe branży ogrodniczej na rynku zachodnim. W czasie tego wydarzenia odbyła się prezentacji nowości kilku polskich firm: Compo Polska, NAC i zachodnich kontrahentów: Hamiplant, Twenthe Plant, Kaemingk – komentuje Karolina Filipiak.

 

Wewnętrzne targi, organizowane dla firm podczas corocznego Walnego Zgromadzenia Członków PSCO były bardzo udane. Przyczyniły się do poznania asortymentu i nowości oraz do wielu rozmów handlowych rokujących w przyszłości udaną współpracą. W tegorocznej edycji targów wzięło udział 20 firm – m.in.: Vilmorin Garden, Agronas, W. Legutko, Plantpol, COMPO Polska, KIK Krajewscy, Planta, Agrecol, Westland, NAC, Kärcher, Intermag, Tropical, Marco Polo, Deroma, Kwazar.
 

Zdaniem producentów wydarzenie było udanie i z pewnością potrzebne z perspektywy branży. – Jako członek wspierający PSCO firma W. Legutko aktywnie kibicuje działaniom Stowarzyszenia. Wierzę, że decyzje podjęte na tegorocznym Walnym Zgromadzeniu przyniosą realne korzyści dla polskiej branży ogrodniczej – mówi Joanna Legutko, członek zarządu w firmie W. Legutko. – Z perspektywy naszej firmy to wydarzenie stanowiło przede wszystkim okazję do zaprezentowania nowości na sezon 2015/2016, w tym nowej serii nasion o nazwie Domowy Ogród, która promuje miejskie ogrodnictwo w mieszkaniach, na balkonach i tarasach. Podczas targów wewnętrznych omawialiśmy nasze rozwiązania marketingowe, odnotowując duże zainteresowanie systemami ekspozycyjnymi shop-in-shop – dodaje.
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie