Większe możliwości

Centrum Ogrodnicze „Ogród Kaszubski” w Kościerzynie zostało rozbudowane przez firmę Agro Sur. Obecnie cały obiekt zajmuje powierzchnię 768 m²

Tekst: Agnieszka Idziak

Pierwszy obiekt Centrum Ogrodniczego Ogród Kaszubski liczący 213 m² powstał w 2013 r. – Wówczas zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Agro-Sur i byliśmy bardzo zadowoleni z realizacji. Już wtedy przewidywaliśmy kolejne działania – opowiada Katarzyna Hospod, właścicielka. – W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na dalszą rozbudowę i wybór wykonawcy był dla nas oczywisty. Projekt został wykonany zgodnie z wszystkimi naszymi wymaganiami i potrzebami. Rozbudowa pozwoliła nam na poszerzenie asortymentu o nowe kategorie, m.in. wprowadziliśmy dział zoologiczny oraz znaczne zwiększyliśmy dostępny asortyment na półkach. Dzięki tej realizacji teraz pod jednym dachem możemy sprzedawać rośliny oraz wszystkie inne produkty ogrodnicze. Wcześniej klienci rośliny rabatowe i rozsady warzyw, które produkujemy, kupowali w oddzielnej szklarni. Nasze możliwości tworzenia ekspozycji są teraz dużo bardziej efektowne, dzięki temu wrażenia klientów są lepsze – dodaje.

Obecnie centrum składa się z 3 naw o szerokości 12 m, 14 m, 15 m i długości od 18 m do 20 m, co daje łączną powierzchnię 768 m². Dodatkowo do naw dostawiony jest portyk , który stanowi przedsionek centrum, zachęcając odwiedzających do wejścia. Wysokość obiektu to prawie 7 m, co daje doskonały efekt wizualny zarówno z zewnętrz, jak i wewnątrz.

Konstrukcja jest wykonana z wysokiej jakości stali oraz zabezpieczona antykorozyjnie, a dodatkowo elementy nośne pokryte są przeciwogniową powłoką malarską. – Obiekt został wykonany według polskich norm budowalnych oraz został przystosowany do lokalnych warunków klimatycznych tj. III strefy obciążenia śniegiem i I strefy wiatrowej. Są to niezwykle ważne aspekty, ponieważ gwarantują bezpieczeństwo pracowników i klientów w centrum o każdej porze roku – tłumaczy Marcin Kościelny, kierownik Działu Handlowego w firmie Agro-Sur.

Pokrycie stanowią szyby zespolone oraz płyty warstwowe zgodnie z indywidualnymi wskazaniami klienta. Wietrzenie odbywa się po całej długości dachu, co świetnie przewietrza obiekt, zapewniając komfortowe warunki do zakupów i pracy. Drzwi także zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi trendami, reagują na ruch otwierając się i zamykając samoczynnie dzięki fotokomórce. Zadbano także o bezpieczeństwo ich użytkowania, dlatego są wypełnienione pojedynczą laminowaną szybą bezpieczną VSG 8,8 mm. W zakres wykonanych przez Agro Sur prac wchodził także system odwodnienia oraz instalacja elektryczna.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: