Wielka hala, nowe perspektywy

Przy obwodnicy Gdowa została otwarta nowa hala o powierzchni 1700 m kw. należąca do firmy Chomik. Dzięki tej inwestycji powierzchnia magazynowa przedsiębiorstwa zwiększyła się niemal o 25 procent, a jej klienci zyskali dostęp do szerszego asortymentu i jeszcze sprawniejszą obsługę

Hala o powierzchni 1700 m kw. została wybudowana w rekordowym czasie 12 miesięcy. Oprócz powierzchni magazynowej mieści także pomieszczenia biurowe. Dzięki nowej inwestycji powierzchnia magazynowa firmy Chomik Gdów wzrosła do 7700 m kw. i będzie mogła pomieścić ponad 12 tysięcy miejsc paletowych. – Czuję wielką radość, bo kolejne dzieło zostało zakończone sukcesem – podkreśla prezes firmy Marek Świeży. – Radości towarzyszy ulga, bo troski związane z tak dużą inwestycją, a potem skomplikowanymi procedurami oddania, zostały zakończone i teraz można świętować, a później normalnie pracować. Jest też duma, że sprostaliśmy wyzwaniu w tak krótkim czasie, zwłaszcza w okolicznościach, których nikt wcześniej nie przewidział, związanych z pandemią – dodaje.
Otwarcia hali dokonali posłanka na Sejm RP Urszula Rusecka, Wicestarosta Powiatu Wielickiego Henryk Gawor, Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz delegaci firmy na czele z Prezesem Markiem Świeżym, a nowy obiekt poświęcił Kapelan Honorowy Ojca Świętego, proboszcz parafii św. Kingi w Krakowie ks. prałat Jacek Konieczny. Na zakończenie uroczystości specjalny koncert dał laureat drugiej edycji programu Must Be The Music, obecnie ksiądz Maciej Czaczyk.
Otwarta inwestycja jest etapem długofalowego planu rozwoju, zakładającego w niedalekiej przyszłości budowę kolejnej, jeszcze większej hali, która będzie połączona z obecną. – Już teraz udało nam się osiągnąć ważne cele – tłumaczy prezes Marek Świeży. – Większa przejrzystość, poprawa logistyki, większe siły naszej załogi będą mogły się skupić w jednym miejscu. Dotychczas, ze względu na umiejscowienie magazynów w różnych lokalizacjach, ponosiliśmy niepotrzebne koszty. Otwarta hala będzie łącznikiem do jeszcze większej hali o powierzchni 4500 m kw. Można powiedzieć, że rozrastamy się modułowo, jak stacja kosmiczna – dodaje.
Firma Chomik powstała w 1993 roku i początkowo zajmowała się sprzedażą hurtową słoi szklanych. Po siedmiu latach działalności stała się jednym z liderów w swojej branży i otworzyła pierwszą halę o powierzchni 850 m kw. Później były kolejne inwestycje, wśród nich otwarcie dotychczas największej hali wysokiego składowania o powierzchni 4500 m kw. w 2011 roku oraz nowego biurowca w 2014 roku. Obecnie firma jest właścicielem marek własnych: GardenLine i CookLine. W asortymencie ogrodniczym posiada prawie 4000 różnorodnych artykułów. Zaopatruje sklepy, hurtownie i klientów indywidualnych w całym kraju. Trzykrotnie została wyróżniona Diamentami Forbesa (w 2010, 2011 i 2016 roku). Zatrudnia 170 osób i jest liderem branży AGD i Dom & Ogród w regionie. Spośród pracowników większość stanowią mieszkańcy gminy Gdów. Czterdzieści procent z nich stanowią osoby poniżej 30. roku życia. Praca w firmie jest dla młodych ludzi oknem na świat. Pracownicy uczestniczą w targach branżowych w wielu krajach Europy, a także w Chinach, Hongkongu, Wietnamie, Indonezji, Bangladeszu i Stanach Zjednoczonych. Firma organizuje dla nich także wyjazdy turystyczne, dzięki którym mogli dotychczas odwiedzić Włochy, Francję, Egipt, Izrael i Meksyk.
Firma Chomik jest znana także z działalności dobroczynnej i społecznej. Jesienią 2019 roku rozpoczęła działalność Fundacja Chomik – Ku Dobremu.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie