Wizyta w sercu Pokon

Przy okazji pobytu na targach Retail Experience Garden 5-6 lutego w Booskop, redakcja „Biznesu Ogrodniczego” miała okazję zwiedzić zakład i centrum logistyczne firmy Pokon Naturado BV, producenta marki Pokon

Centrum logistyczne i zakład produkujący podłoża znajduje się w miejscowości Veenendaal. To tam, na 16 liniach, pakowane są worki z ziemią o pojemności od 5 do 70 litrów. Wydajność używanych przez zakład maszyn pozwala na wytworzenie 30 milionów worków rocznie.

 

– Nowoczesne linie produkcyjne i sprawna logistyka pozwalają na załadunek około 100 tirów dziennie w szczycie sezonu i realizację zamówień lokalnych w ciągu 24h – mówi Grażyna Lipiak z firmy Victus-Emak, Product Manager marki Pokon.

W Veenendaal surowce do produkcji różnych rodzajów podłoży są mieszane i transportowane bezpośrednio do linii produkcyjnych. Napełnianie worków jest w pełni zautomatyzowane i odbywa się zgodne z normami RHP Foundation. Kontrola procesu gwarantuje odpowiednią ilość i jakość mieszanek w workach. Konsument nie musi martwić się o skład podłoża. Normy RHP gwarantują najwyższą jakość. 
Oprócz linii produkcyjnych, Pokon posiada też 30.000 m2 powierzchni magazynowej. Z uwagi na specyficzne właściwości produktów oraz wymogi przepisów dotyczących nawozów i środków ochrony roślin, magazyn jest odpowiednio wyposażony – spełnia wymogi najbardziej restrykcyjnych norm i jest certyfikowany do przechowywania substancji niebezpiecznych. W przypadku zagrożenia pożarem, system detekcji gazu i tłumienia ognia chroni zapasy magazynowe.
 

– Wizyta w zakładzie Pokona w Veenendaal uświadomiła nam, że cały czas niezwykle istotne jest  poszukiwanie innowacji, także w dziedzinie logistyki. Gdyby nie nowoczesny zakład w Veenendaal, osiągnięcie obecnej pozycji przez markę Pokon byłoby niemożliwe – powiedział po wizycie Jarosław Olewicz, wiceprezes wydawnictwa Media Experts, wydawca miesięcznika „Biznes Ogrodniczy”. 
 

REKLAMA