Wspaniała dwunastka

Podczas VII Forum Branży Ogrodniczej odbyła się uroczysta gala wręczenia Top Innowacji 2017, prestiżowych nagród, które „Biznes Ogrodniczy” przyznaje już od ośmiu lat

Każdego miesiąca na łamach „Biznesu Ogrodniczego” prezentowany jest wyjątkowy produkt, który został uhonorowany Top Innowacją – i tak już od ośmiu lat. Nagrody są przyznawane firmom za innowacyjne produkty wpływające na rozwój branży, wyróżniające się w swojej kategorii, będące dowodem kreatywnego i nowoczesnego myślenia. „Biznes Ogrodniczy” śledzi innowacyjne projekty i wspiera inicjatywy rozwijające branżę, doceniając oryginalność wprowadzanych na rynek produktów i niepospolitych konceptów marketingowych. W tym roku zostało nagrodzonych aż 12 firm.

 

 

1.

Top Innowacja dla firmy Agrosimex

za Kapsułki do roślin FungiCaps i InsectiCaps

Nagrodę odbiera Iwona Targas, Agrosimex  – dyrektor oddziału w Koninie

To pierwszy w Polsce preparat do roślin w postaci żelowych kapsułek wypełnionych substancjami roślinnymi, które wspomagają ochronę i nawożenie. Kapsułka po umieszczeniu w podłożu i podlaniu powoli uwalnia swoją zawartość. InsectiCaps rekomendowany jest do stosowania podczas zwalczania szkodników, natomiast FungiCaps wspomaga zwalczanie chorób grzybowych. Kapsułki można stosować zarówno w pomieszczeniach, np. do roślin doniczkowych, jak i na zewnątrz. Stosowanie i dawkowanie preparatów jest bardzo bezpieczne i łatwe. Dzięki naturalnym składnikom te produkty przypadną do gustu konsumentom, którzy coraz bardziej cenią ekologię. Oba zawierają m.in. czosnek – substancję cenioną przez ogrodników. FungiCaps i InsectiCaps nie są środkami ochrony roślin, więc nie muszą być podawane klientom przez sprzedawcę z zamkniętej szafy lub zza lady.

 

2.

Top Innowacja

dla firmy Agrimpex

za agrowłókninę AgroMarina

 

Nagrodę odbiera Tomasz Mędrala, kierownik Działu Sprzedaży w firmie AGRIMPEX

AgroMarina to jedyna w Polsce agrowłóknina, która posiada nowe innowacyjne właściwości. Rewolucyjna technologia ochrony upraw przed chłodem i wysuszającym wiatrem zapewnia przepuszczalność wody od momentu zastosowania. Nie przygniata roślin i pozwala na podlewanie bez konieczności odkrywania uprawy zaraz po posadzeniu.

 

3.

Top Innowacja   dla firmy Rolimpex za Naturalną Matę Trawnikową

Nagrodę odbiera Kazimierz Boniecki, prezes Rolimpex

 

Naturalna Mata Trawnikowa jest innowacyjnym rozwiązaniem problemów z obsypującymi się nasionami, wysianymi na skarpie oraz prostym i skutecznym wypełnieniem ubytków w murawie. Jej właściwości pozwalają na „wysianie” trawy w najtrudniej dostępnych miejscach, takich jak zbocza, uskoki czy nasypy.  W owczej wełnie zatopione są nasiona trawy „Najlepsze Trawy z Iławy”, a sama mata jest świetną odżywką dla nasion, gdyż zawiera 14,7% azotu organicznego.  Mata jest produktem w pełni organicznym, podlegającym biodegradacji, nie powoduje zarazem utrudnień podczas koszenia metodami tradycyjnymi.  Wystarczy, że podłoże zostanie wyrównane, następnie należy dociąć  matę do wielkości, jaka jest potrzebna,  przysypać centymetrową warstwą ziemi (ewentualnie przymocować szpilkami), potem  podlać i poczekać kilka dni do wschodów nasion.

 

4.

Top Innowacja  dla firmy Briggs & Stratton za system Mow N’ Stow®

Nagrodę odbiera Wojciech Jasiński,  dyrektor ds. rozwoju biznesu Briggs & Stratton Polska

 

Opatentowany przez firmę Briggs & Stratton system Mow N’ Stow® pozwala na unikatowy sposób przechowywania kosiarki z silnikiem spalinowym – w pozycji pionowej. Jest to obecnie jedyny silnik spalinowy na rynku, który na to pozwala bez ryzyka wycieków oleju lub paliwa. Nowe silniki Briggs & Stratton z opcją Mow N’ Stow® posiadają specjalnie zaprojektowane zbiorniki paliwa oraz zupełnie od podstaw zaprojektowany nowy ,,niedławiący się” gaźnik. Cały silnik charakteryzuje się również udoskonalonymi uszczelnieniami. Dzięki systemowi Mow N’ Stow® kosiarka zajmie o ponad 70% mniej miejsca niż do tej pory. Ponadto można ją łatwiej transportować, czyścić i serwisować – bez wycieków i bez problemów.

5.

Top Innowacja dla firmy Bros

za dekoracyjne płytki na owady Duo Decor

Nagrodę odbiera Sabina Jasiukiewicz, marketing manager Bros

 

Dekoracyjne płytki na owady Duo Decor to innowacyjny środek do zwalczania owadów latających, takich jak muchy, komary, meszki i dorosłe osobniki moli. Łączy w sobie wysoką skuteczność i nowoczesne wzornictwo. Elegancki wzór płytki pasuje do każdego pomieszczenia, a delikatna, subtelna barwa sprawia, że płytki doskonale wkomponowują się w wystrój wnętrz o różnej kolorystyce. Mogą być stosowane razem lub osobno, w zależności od wielkości zabezpieczanego pomieszczenia, co stanowi dodatkową zaletę produktu. Zapewniają skuteczną ochronę przed owadami aż do 4 miesięcy.

6.

Top Innowacja dla firmy Vila

za nawóz do trawników AntyMech

Nagrodę odbiera Bogusz Downar Zapolski, marketing manager w firmie Vila

 

Granulowany nawóz przeznaczony do nawożenia trawników, na których występuje mech. To pierwszy nawóz otoczkowany żelazem schelatowanym przez HBED. Ta forma żelaza jest szybciej i łatwiej przyswajalna przez rośliny, a co za tym idzie, działanie na mech staje się szybsze i bardziej skuteczne niż w przypadku formy siarczanowej. – Oprócz tego AntyMech jest nie tylko środkiem zwalczającym mech, ale również pełnowartościowym nawozem azotanowym. Dzięki temu nie tylko pozbywamy się mchu z trawnika, ale dodatkowo wspomagamy intensywny wzrost trawy – informuje Bogusz Downar-Zapolski, marketing manager w firmie Vila.

 

7.

Top Innowacja dla firmy Sumin

za preparat SUMIN FINISHER

Nagrodę odbiera Jarosław Mokrzecki, dyrektor operacyjny ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sumin

W 100% naturalny preparat zwalczający wątrobowce, mchy i glony. Do stosowania w szkółkach, terenach zieleni i ogrodach. Produkt działa kontaktowo, pokrywając powierzchnię glonów, mchów i wątrobowców powłoką działającą  czysto fizycznie. Najlepiej stosować w momencie zauważenia pierwszych glonów, mchów lub wątrobowców, ponieważ ich młode stadia rozwojowe są bardziej podatne na działanie preparatu. SUMIN FINISHER zastosowany na twardych powierzchniach (np. drewno lub beton) tworzy warstwę chroniącą przed ponownym pojawianiem się glonów, mchów lub wątrobowców.

 

8.

Top Innowacja dla firmy MTD Poland

za Traktor ogrodowy Cub Cadet XT2 QR106

Nagrodę odbiera Łukasz Prusak, dyrektor handlowy w firmie MTD Poland

Traktor ogrodowy XT2 QR106 z serii ENDURO marki Cub Cadet to doskonałe połączenie sprawdzonych rozwiązań z innowacyjną technologią. Jednym z wyróżników tej maszyny jest zaledwie 17-centymetrowy promień skrętu uzyskany poprzez zastosowanie układu Tight Turn xTreme, co umożliwia precyzyjne manewrowanie urządzeniem pomiędzy przeszkodami. Kolejnym nowatorskim atrybutem XT2 QR106 jest system koszący traktora oparty o układ Direct Collect® minimalizujący drogę pokosu do kosza, który opcjonalnie może zostać doposażony w Anti-Dust – system redukujący ilość kurzu wydobywającego się z niego w czasie koszenia. Ponadto, należy zwrócić szczególną uwagę na nowatorskie rozwiązanie Cub Connect. Wykorzystuje ono technologię Bluetooth do komunikacji traktora z aplikacją mobilną pozwalającą na kontrolę serwisowania urządzenia oraz gwarantującą stały dostęp do dokumentacji i porad dotyczących obsługi produktu.

 

 

9.

Top Innowacja dla firmy Agrecol

za odżywkę Orchid Duo Strong

Nagrodę odbiera Jakub Prymas

Specjalistyczny i wyjątkowo innowacyjny preparat, przeznaczony do regeneracji wszystkich gatunków i odmian storczyków. Duo Orchid Strong jako jedyny na rynku w składzie ma komponenty organiczne. Zawarte w odżywce ekstrakty substancji humusowych, identyczne do tych występujących naturalnie w zakamarkach konarów oraz korze drzew tropikalnych, przyspieszają regenerację podłoża i wpływają pozytywnie na korzenie storczyków. Produkt przeznaczony do stosowania przez cały okres wegetacji, a w szczególności zalecany po przekwitnięciu roślin, w celu ich wzmocnienia i przygotowania do kolejnego kwitnienia. Profesjonalne i estetyczne aplikatory są łatwe w użyciu.

 

10.

Top Innowacja  dla firmy Stiga

za linię traktorów ogrodowych Tornado i Estate

Nagrodę odbiera Łukasz Grzankowski, marketing manager w firmie Stiga

 

Linię traktorów ogrodowych Stiga wyróżnia nie tylko doskonały i niepowtarzalny design, ale i nowatorskie rozwiązania, dzięki którym sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach. Wydajne silniki, zaawansowane funkcje, ergonomia i wysokiej jakości konstrukcja powodują, że koszenie trawy jest wyjątkowo łatwe, a dzięki szerokiej gamie akcesoriów traktory Stiga znajdą także swoje zastosowanie jesienią czy zimą podczas zamiatania i odśnieżania. Traktory Stiga są intuicyjne i niezwykle łatwe w obsłudze. To wszechstronny sprzęt dla każdego trawnika, każdej powierzchni i każdego zadania. Linia traktorów Tornado została w tym roku także doceniona w najbardziej prestiżowym w dziedzinie projektowania i wzornictwa konkursie Red Dot Design Award.

 

11.

Top Innowacja  dla firmy Lamela za linię donic DUET

Nagrodę odbiera Arkadiusz Bałdyga, prezes w firmie Lamela

 

Nowatorska a zarazem fantazyjna linia donic DUET to najnowsza propozycja firmy Lamela. Matowy korpus i błyszczący wkład dają trójwymiarowe wrażenie gry światła i cieni. Dodatkowo, dwa kolory korpusów i aż pięć kolorów wkładów zapewniają możliwość dowolnego zestawiania kolorystycznego. To połączenie nowoczesnego designu z najbardziej modną w tym sezonie kolorystyką. Seria nowych donic umożliwia indywidualny dobór kolorów wśród proponowanych 10 zestawów kolorystycznych w dowolnych kombinacjach. Osłonki w kolorze kremowym i antracytowym w połączeniu z jasną zielenią, beżem, taupe, kremowym i antracytem tworzą niepowtarzalną kombinację barw.  Niezwykłe wzornictwo sprawia, iż nie sposób przejść obok tej serii obojętnie. Niewątpliwie będzie ozdobą każdego wnętrza jak i tarasu, a jakość zastosowanych materiałów zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

 

12.

Top Innowacja  dla firmy Zielony Dom za produkt Urynal

Nagrodę odbiera Wojciech Kozielski, prezes w firmie Zielony Dom

URYNAL to naturalna ochrona trawnika przed moczem psów
Zestaw bakterii i grzybów rozkładających mocz i wspomagających rozwój trawy.
Działa przez 2 miesiące. Opady deszczu nie skracają okresu działania. To Intensywna, w pełni naturalna mikrobiologiczna kuracja dla trawnika zniszczonego moczem zwierząt domowych.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: