Za nami pierwsze terenowe zajęcia na trasie Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych #RWO2018 !

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze 2018 to cykl blisko 40 mini-eventów promujących lokalne sklepy i centra ogrodnicze. Wraz z redaktorem Witoldem Czuksanowem, autorem wielu książek o tematyce ogrodniczej oraz partnerami akcji KRONEN, AGRECOL, RAMP – piękny ogród i Kwazar chcemy wspólnie edukować kolejne pokolenie konsumentów.

Za nami pierwsze terenowe zajęcia na trasie Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych #RWO2018 ! Zaczęliśmy je na Dolnym Śląsku, obawiając się trochę, że może być krucho z pogodą. Tymczasem odnieśliśmy wrażenie, że marcowy piątek i sobota 9-10.03, chyba nie mniej niż my wszyscy tęskniły za wiosną. Uczucie zostało odwzajemnione, gdyż zarówno w Bardzie jak i w Kłodzku wyszło piękne słońce. Momentami nawet przyjemnie ono grzało, zachęcając wszystkich uczestników uczniów ze szkół podstawowych z Barda i Kłodzka, oraz klientów centrum PSK AGRA do zabawy i nauki zupełnie nowej sztuki uprawy „szybkich wiosennych sałatek”. Dzięki staraniom naszego lokalnego partnera PSK AGRA, można było nie tylko założyć mały parapetowy ogródek ze słonecznikami, groszkiem, burakami ćwikłowymi, rzodkiewkami i siewkami cebuli, lecz również skosztować i posmakować po tygodniu uprawy. Zajęcia były przyjemne, pouczające, wesołe i można napisać, że takie ogrodnictwo, jakiego uczyliśmy się w ten weekend, jest dziecinnie proste .Zajmować nim może się każdy. Ziemi do wiosennych ogródków dostarczył KRONEN, narzędzi RAMP, sprzętu do podlewania i spryskiwania KWAZAR, a AGRECOL i prowadzący zajęcia Witold Czuksanow wspierali uczestników wiedzą na temat pielęgnacji oraz sposobu prowadzenia tego mało znanego, parapetowego ogrodnictwa. Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to cykl zajęć edukacyjno-promocyjnych zaplanowanych wiosną 2018 w wybranych centrach ogrodniczych w całej Polsce przez firmy: KRONEN, AGRECOL, RAMP i KWAZAR, a prowadzonych przez Witolda Czuksanowa. Zaproszenia na kolejne wydarzenia na trasie #RWO2018 znajdują się na profilach FB organizatorów trasy i piszącego te słowa – Witold Czuksanow

Otwarcie sezonu ogrodniczego

Dnia 9 marca otworzyliśmy sezon, ale nie w naszym centrum ogrodniczym Agra-PSK w Kłodzku, ale w okolicznych szkołach. Szkoła w Bardzie, która zaangażowała nas w projekt współtworzenia zielnika, z największym entuzjazmem zorganizowała klasy do tego przedsięwzięcia. Niesamowite było zaskoczenie, kiedy na umówione lekcje poza nami przyjechał Witold Czuksanow oraz delegacje z firmy KRONEN, Agrecol, Kwazar oraz Ramp. Nikt z nauczycieli nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, uczniowie klas od 1 do 3 z zaciekawieniem ogromnym słuchały tego co chcieliśmy je nauczyć. Pora roku sprzyja zdecydowanie wysiewowi kiełków oraz ziół, co zrobiliśmy wraz z dziećmi i nauczycielami, którzy sami z chęcią brudzili sobie ręce ziemią. Przez cały dzień lekcyjny blisko 200 dzieci ze Szkoły im. Komisji Edukacji Narodowej z Barda i Szkoły Integracyjnej w Kłodzku zostało zarażonych ogrodnictwem i uśmiechem, o czym świadczą miłe wpisy na naszym firmowym profilu facebookowym.

Następnego dnia zrobiliśmy powtórkę warsztatów, tyle że w naszym sklepie ogrodniczym w Kłodzku. Była to pierwsza naprawdę ciepła sobota tego sezonu. Nasi stali klienci jak zwykle nie zawiedli, a Witold Czuksanow oraz nasi dobrzy znajomi z firm współtworzących Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze mieli dobry czas aby zaprezentować swoją wiedzę i produkty.

Każdy z naszego centrum ogrodniczego mógł wyjść z darmową doniczką z zasianymi kiełkami do domowej uprawy. Nawet najbardziej oporni panowie, gdy dali się namówić na spróbowanie kiełków słonecznika i groszku, w końcu przystępowali do sadzenia. Tego typu atrakcje zawsze przyczyniają się do masy uśmiechów, za co serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. – Marcin Nowicki AGRA-PSK KŁODZKO

Nadchodzące wydarzenia #RWO2018

15-03-2018 czwartek Centrum Ogrodnicze ROSA Łuków ul. Wyszyńskiego 28
16-03-2018 piątek Centrum Ogrodnicze OGRODNIK 24 Zielonka, ul. Waryńskiego 2  
17-03-2018 sobota Centrum Ogrodnicze PNOS Warszawa, Al. Krakowska 197/199  
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: