Zieleń to Życie 2013

W Warszawie, w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, w dniach 30 sierpnia-1 września spotka się zielona branża – szkółkarze i ogrodnicy, przedstawiciele handlu ogrodniczego, projektanci i wykonawcy terenów zieleni, inwestorzy i zarządzający zielenią publiczną. Po pierwszym dniu branżowym, w sobotę i niedzielę Wystawę odwiedzą pasjonaci i amatorzy zainteresowani tematyką ogrodową. W tegorocznej 21. edycji Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to Życie” odbywającej się pod hasłem „Ogrody z Charakterem” weźmie udział 250 firm z 11 krajów

Wyróżnikiem ,,Zieleń to Życie” jest wyraźny profil tematyczny, ukierunkowany na rośliny i wszystko to, co związane jest z ich produkcją, sprzedażą i zastosowaniem. To właśnie w Warszawie na przełomie sierpnia i września br. będzie można zobaczyć największą w tej części Europy ofertę szkółkarzy prezentujących drzewa, krzewy, byliny, róże, ozdobne trawy, pnącza, rośliny rabatowe, tarasowe, owocowe, cebule i nasiona. Pokazywane rośliny skierowane są do handlu hurtowego i detalicznego, do realizacji inwestycji w prywatnych i publicznych terenach zieleni, a także do dalszej produkcji w ofercie dla innych producentów. Termin ,,Zieleń to Życie” sprzyja prezentacji roślin w momencie ich wysokiej atrakcyjności, co umożliwia ocenę i porównanie jakości, walorów ozdobnych czy użytkowych. Jest to także świetny moment na przedstawienie nowości. Nic dziwnego zatem, że wystawcy starannie przygotowują swoje ekspozycje, by zwrócić uwagę klientów.

Sektor techniczny i prezentowane w nim maszyny, urządzenia, technologie to oferta skierowana przede wszystkim do szkółkarzy, ogrodników oraz wykonawców terenów zieleni. Szkółkarze znajdą tu nawozy i środki ochrony roślin, podłoża, automatyczne technologie sadzenia czy pielęgnacji, doniczki, systemy nawadniania, tunele i osłony, opakowania i systemy oznakowania oraz narzędzia. Wystawcy przygotowują także odrębną ofertę dla firm zajmujących się tworzeniem i pielęgnacją zieleni, bogatą w odpowiedni sprzęt i technologie. Hurtownicy i kupcy reprezentujący handel ogrodniczy znajdą tu produkty – nowości i rozwiązania, które warto zamówić na kolejny sezon. Żądni nowinek i wszelkich udogodnień ułatwiających pracę w ogrodzie amatorzy również odkryją tu coś dla siebie.

Międzynarodowe spotkanie Wschodu i Zachodu

W tym roku zaprezentują się firmy z Polski, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Włoch i dalekiej Nowej Zelandii. Ich ofertę obejrzą branżowi goście z całego kraju, a także z zagranicy. Organizatorzy oczekują, że podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym, targi odwiedzą goście z ponad 30 krajów – w tym Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Estonii, Republiki Czeskiej i Słowacji. Pierwszy dzień targów tradycyjnie skierowany jest wyłącznie do profesjonalistów. Ze względu na bogaty program i różnorodną ofertę wielu specjalistów przedłuży pobyt do soboty.

Trendy i inspiracje
Nowe tendencje w hodowli odmian roślin, roślinne ,,must have”, dekoracje, stylowe drobiazgi i użyteczne wyposażenie: donice, materiały wykończeniowe czy meble – to wszystko decyduje o urodzie i niepowtarzalności ogrodu, a także wygodzie użytkowników. Na stoiskach wystawców zobaczymy wiele nowości i podpowiedzi dotyczących aranżacji ogrodowej przestrzeni. Będzie też można zaopatrzyć się w książki i poradniki o tematyce ogrodowej.

Profesjonaliści lubią wiedzieć

Nowości, inspiracje i zapowiedzi zmian, jakie można dostrzec odwiedzając targi to niezaprzeczalny ich atut wspierający innowacyjność firm. Bezcenna jest także możliwość tworzenia i podtrzymania osobistych relacji z partnerami biznesowymi. Targi jako największe spotkanie różnych uczestników branży wraz z cyklem specjalistycznych konferencji są jednym z bardziej efektywnych narzędzi wspierających realizację tego celu.

 

Właściciele centrów ogrodniczych i kupcy w piątek (30 sierpnia) wezmą udział w seminarium ,,Centrum Ogrodnicze – spełnienie potrzeb klienta”, podczas którego zaprezentowane zostaną wyniki audytu przeprowadzonego w polskich placówkach detalicznych oraz płynące z niego wnioski i propozycje pomagające w zwiększeniu liczby klientów.
Noel Kingsbury z Wielkiej Brytanii będzie gościem specjalnym Dnia Architekta Krajobrazu (sobota, 31 sierpnia). Ten znany propagator naturalistycznego nurtu w architekturze krajobrazu przedstawi tajniki swojego warsztatu i podzieli się doświadczeniami i inspiracjami.
,,Zielone miasto – osobowość miejsca” to tytuł dorocznej konferencji specjalistów zajmujących się zielenią miejską w samorządach całego kraju. Rozpocznie się ona już w czwartek (29 sierpnia).

Prestiżowe konkursy
Nowości i ciekawe rozwiązania najłatwiej znaleźć wśród zgłoszonych do konkursów:
•    konkurs ROŚLIN – NOWOŚCI – blisko 30 nowych odmian drzew, krzewów, bylin, pnączy i krzewinek
•    konkurs ZIELONY LAUR, w którym rywalizują najlepsze produkty i technologie dla ogrodu i terenów zieleni
•    najatrakcyjniejsze stoiska wyróżnione zostaną złotymi, srebrnymi i brązowymi WAWRZYNAMI


STREFA WIEDZY

Eksperci doradzą, jak dobierać rośliny, jak je właściwe pielęgnować, jak stworzyć zakątek relaksu nawet na małej przestrzeni. Podpowiedzą rozwiązania i odpowiedzą na pytania.
Wystawy projektów i realizacji – zaprezentują osiągnięcia współczesnej architektury krajobrazu: ,,Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszechradzkiej” (Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu), ,,Idealny Ogród Terapeutyczny” – Wyszkowski Ośrodek Hortiterapii, ,,Stare i nowe warszawskie obrazki zimowe” – zmiany w warszawskich parkach – Biuro Ochrony Środowiska w Warszawie.
Dla publiczności
Targi ,,Zieleń to Życie” to okazja, by w jednym miejscu zobaczyć tak wiele i dowiedzieć się więcej o ogrodzie. W sobotę i niedzielę imprezę tradycyjnie odwiedza tysiące osób zainteresowanych tworzeniem własnych ogrodów, pasjonatów sztuki ogrodowej i pięknych roślin. Oglądają ekspozycje wystawców, korzystają z ich wiedzy, ale też uczestniczą w programie bezpłatnych pokazów, prezentacji i warsztatów. W tym roku atrakcją będą interpretacje hasła ,,Ogrody z Charakterem” – na stoiskach wystawców i w ekspozycjach zewnętrznych, gdzie realizacje przygotowali architekci krajobrazu.
Szczegółowy program na www.zielentozycie.pl

Godziny otwarcia Wystawy:

30 sierpnia 2013 (piątek) – 9.00:18.00 – dzień dla profesjonalistów (logowanie poprzez stronę www)
            uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym

31 sierpnia 2013 (sobota) – 9.00:18.00
1 września 2013 (niedziela) – 9.00:17.00
       
Organizatorzy:

Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 80 lok. 71,  00-175 Warszawa
tel./fax +48 22 435 47 20-22
e-mail: kontakt@zielentozycie.pl
 

REKLAMA