Zieleń w Chrzanowie

W dniach 27-28 kwietnia Chrzanów będzie gościł przedstawicieli firmy PlantiCo. Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 1, wraz z rodzicami i opiekunami założą ogródek warzywny. 28 kwietnia, we współpracy z MOKSIR-em, PlantiCo zagospodaruje miejskie donice, proponując ciekawe rozwiązania, wtapiające się w miejską przestrzeń

 
Celem czwartkowego wydarzenia jest przekonanie mieszkańców domów jednorodzinnych do samodzielnego kompostowania i uprawiania roślin. Poprzez formę pikniku i wspólnej zabawy, firma PlantiCo pragnie zachęcić dzieci do własnoręcznego uprawiania i doglądania roślin, a rodziców – do położenia większego nacisku na zdrowe żywienie. 
 
Z kolei w piątek powstaną: ogrody warzywny, ziołowy i owocowy oraz ogród dzikich zapylaczy. Opiekunowie poszczególnych ogródków, pod okiem eksperta firmy PlantiCo zasadzą rośliny oraz otrzymają pakiety startowe nasion. Uzupełnieniem będą wyeksponowane tuż przy donicach nośniki CityLight zawierające podstawowe informacje o kompostowaniu. Każdy z ogródków otrzyma dedykowaną tabliczkę.
 
 
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: