Zielone dni

 W miniony weekend, 7-9 kwietnia w największym w Europie Środkowej Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, odbyła się pierwsza edycja Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days 2017. Impreza była adresowana zarówno do branży, jak i wszystkich miłośników ogrodnictwa, posiadaczy domów i ogrodów. Twarzą targów była Maja Popielarska, a program targów obfitował w liczne atrakcje dla profesjonalistów i konsumentów

 
 
Targi Green Days zajęły powierzchnię 24 tys. m². Wystawa została podzielona na 6 salonów: Architektury Krajobrazu, Małej Architektury, Ogrodnictwa, Techniki Ogrodniczej, Florystyki oraz Pszczelarstwa.  Kluczowymi partnerami imprezy byli Agrecol oraz Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Bronisze. W imprezie  wzięło udział ponad 180 wystawców, w tym: Cellfast, STIHL, Belchim Crop Protection, Łukomet, Wacker Neuson, Slodrip, Shaffer, Grasshopper, Kwazar, Libet, Kronen, Firma Królik, FOSFAN, Luvena, Plantico, Garden Space, RM Flowers, Dary Natury, Duet, Blumkowsky, Żabieniec, Herbeć, Chronos i wielu innych.
 
– Targi Green Days z założenia były dobrym pomysłem, wybór miejsca, organizacja i przygotowanie imprezy, zapewnienie szeregu ciekawych imprez i konferencji towarzyszących to niewątpliwie ogromne atuty tego wydarzenia.  Natomiast uważam, że termin dla branży ogrodniczej był nietrafiony. To dla nas szczyt sezonu i przełożyło się to niestety na ilość rozmów handlowych, które mogliśmy odbyć w czasie targów – mówi Ireneusz Kraska, menager ds. sprzedaży Agrimpex. 
 
Targi obfitowały  w szereg konferencji i wydarzeń towarzyszących. W piątek, 7 kwietnia odbyła się Wiosenna Konferencja WAK 14 pod hasłem: Architektura krajobrazu współczesnych Chin. Gościem specjalnym był Stanley Lung, światowej sławy architekt realizujący uznane i nagradzane prestiżowymi nagrodami projekty na całym świecie. Z kolei w sobotę miłośnicy zieleni mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach projektowania ogrodów i aranżacji balkonów, które poprowadziła Maja Popielarska. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów przygotowało unikatowe aranżacje ogrodów  w stylu renesansowym, barokowym  i gotyckim. Podczas Green Days nie zabrakło także pokazów florystycznych, m.in.  „Wiosna kwiaty rozdaje” w wykonaniu Izy Tkaczyk, utytułowanej mistrzyni florystyki.
– Firma PlantiCo podczas targów zorganizowała warsztaty sadzenia ziół, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na targi przybyły rzesze miłośników zieleni, była to doskonała reklama firmy i produktów. Natomiast wybór tego terminu spowodował, że odwiedziło nas mniej klientów biznesowych – dodaje Zbigniew Rembowski, przedstawiciel firmy PlantiCo.
 
Impreza odbywała się pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałków Województwa: Lubelskiego i Podlaskiego, a także Województwa Mazowieckie i Kujawsko-Pomorskie. Wydarzenia w programie targowym oraz wystawa organizowane są przy współpracy z wiodącymi partnerami poszczególnych Salonów, w tym z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach, Warszawskim Rolno-Spożywczym  Rynkiem Hurtowym w Broniszach, Agrecol, Polskim Związkiem Działkowców, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Federacją Polskich Arborystów, Stowarzyszeniem Architektury Krajobrazu, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Twórców Ogrodów, Polskim Związkiem Pszczelarskim, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Krajowym Związkiem Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz Związkiem Sadowników RP i Stowarzyszeniem Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw UNIA OWOCOWA, Forumkwiatowe.pl.
 
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: