Zmiany klimatyczne – wyzwanie dla rozwoju systemów nawadniania

Inteligentne systemy sterowania Rain Bird, zmiany klimatyczne i wpływ trendów konsumenckich na rozwój branży ogrodniczej – to główne tematy 19. spotkania zorganizowanego przez firmę Adviser dla partnerów biznesowych. Konferencja odbyła się w hotelu HorZa w Poznaniu

Tekst: Jakub Borkowski

Firma Adviser od wielu lat organizuje spotkania dla swoich partnerów biznesowych, by wspólnie dyskutować i poruszać tematy mogące wywrzeć pozytywny wpływ na rozwój branży. – To ważne, aby wymieniać się informacjami, spostrzeżeniami i rozmawiać o nowych rozwiązaniach – mówi Ryszard Łukowicz, dyrektor firmy Adviser. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji gości specjalnych: Piotr Janusz z firmy MurawaPlus przedstawił zasady efektywnego nawożenia traw i muraw, a Robert Wójcik z firmy Adviser opowiadał o wyzwaniach dla rozwoju systemów nawadniania w kontekście zmian klimatycznych.

Kolejnym punktem programu konferencji był wpływ trendów konsumenckich na rozwój branży ogrodniczej. – Trendy w zachowaniach konsumentów zmieniają się bardzo szybko. Kolejne pokolenia wkraczają w wiek produkcyjny, a ich doświadczenia zakupowe i postrzeganie samego procesu kupowania są diametralnie różne od tych, jakie znaliśmy do tej pory – mówi Jarosław Olewicz, wydawca „Biznesu Ogrodniczego”.

Przedstawiciel firmy Tanke Concept Przemysław Szamota zaprezentował natomiast funkcjonowanie inteligentnych systemów sterowania Rain Bird. Sterowniki można wykorzystać w automatycznych systemach nawadniających ogrody, tereny zieleni, a także w systemach nawadniania w szkółkach krzewów ozdobnych, w nawadnianiu tuneli foliowych oraz w uprawach polowych.

Program konferencji zwieńczyły prezentacje najciekawszych realizacji  partnerów firmy Adviser, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

REKLAMA