Żniwa tuż, tuż

Od kilku do kilkunastu procent zwiększają się obroty sklepów podczas przedłużonych weekendów. Centra ogrodnicze podczas zbliżającej się majówki proponują klientom szereg zabaw, promocji i atrakcyjnych konkursów. Sezon rozkręca się w najlepsze i nawet nieco gorsza pogoda go nie zatrzyma

Przed nami znów długi weekend. Choć 2 maja – piątek – to teoretycznie dzień roboczy, większość osób wtedy nie pracuje. Wypoczywający mają więcej czasu na… wydawanie pieniędzy. – Wolne dni to zawsze złote żniwa – mówi Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. – Świętowanie, imprezy rodzinne, masowe, a także wyjazdy sprzyjają zakupom – wyjaśnia. Właściciele centrów ogrodniczych o tym wiedzą i starają się dodatkowo zachęcić klientów. Prześcigają się w organizowaniu ciekawych eventów i warsztatów ogrodniczych, atrakcji dla dzieci oraz specjalnych promocji i rabatów.

Najbliższy tydzień będzie ciepły (20-23 °C) i dość słoneczny – idealna pogoda na spacery i piesze wycieczki. Niestety, aura zepsuje się tuż przed weekendem majowym, czyli w środę 30 kwietnia. Ochłodzi się do 12-14 °C, ale będzie pogodnie. 1 maja upłynie natomiast pod znakiem deszczu i chmur. Na krótkie chwile ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, lubelskiego i podkarpackiego. W pozostałych regionach będzie szaro i ponuro.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: