Stefan Lohrberg
spoga+gafa

Branża zwiera szeregi – już niebawem spoga+gafa

Wywiad ze Stefanem Lohrbergiem na dwa tygodnie przed otwarciem targów spoga+gafa

W dniach 16-18 czerwca 2024 w Kolonii odbędą się największe na świecie targi ogrodnicze i grillowe. Przygotowania idą pełną parą. Na miesiąc przed otwarciem targów rozmawiamy ze Stefanem Lohrbergiem, dyrektorem spoga+gafa, o aktualnych wyzwaniach i znaczeniu spoga+gafa.

Stefan, co wyróżnia spoga+gafa i dlaczego jest to wydarzenie, na którym trzeba być?

Branża ogrodnicza miała za sobą miesiące pełne wyzwań. Jednak zwiera szeregi. Wzajemna wymiana myśli, pomysłów i informacji na temat branży jest dla wszystkich równie ważna. Należy opracować wspólne pomysły i znaleźć rozwiązania dla różnych problemów. Targi oferują do tego właśnie odpowiednią oprawę, niosą ze sobą bezpieczeństwo, stabilność i poczucie „bycia jak w domu”. Będąc platformą innowacji, targi definiują trendy, oferują dostęp do rynku międzynarodowego i najwyższej klasy możliwości networkingu, spoga+gafa łączą wiedzę branżową, napędzają podaż i popyt.

Jakie wyzwania lub możliwości obserwujesz obecne w branży ogrodniczej i grillowej?

Na początek: sezon przebiega lepiej niż oczekiwano. Szczególnie segmenty sprzętu, na przykład mebli i grillów, nadrabiają zaległości, a liczby są bardziej optymistyczne niż zakładano. Obserwujemy to m.in. po rezerwacjach miejsc  na targi, które wciąż trwają na kilka tygodni przed rozpoczęciem imprezy, co oznacza, że ​​hale wciąż się zapełniają i jest potrzeba producentów aby się pokazać.

Jestem przekonany, że w nadchodzących latach branża ogrodnicza, balkonowo-tarasowa również zaskoczy nas wyjątkowymi produktami. A te zostaną zaprezentowane na spoga+gafa w Kolonii w tym roku i w przyszłości.

Jakie nowe trendy i nowości czekają na gości spoga+gafa w tym roku?
 
Tematem przewodnim targów są „Odpowiedzialne ogrody” i wspólnie z wystawcami pragniemy szerzyć radość z odpowiedzialnego ogrodnictwa oraz prezentować zrównoważone rozwiązania. Dlatego będziemy poruszać ważne tematy, takie jak ogrodnictwo oszczędzające zasoby, uczciwa produkcja mebli ogrodowych, przyjazne dla użytkownika narzędzia ogrodnicze, wydajne technologie grillowania lub przyjazna dla klimatu pielęgnacja i nawadnianie ogrodu.
Chciałbym w tym roku zaakcentować sekcję BBQ. To tutaj znajduje się pierwszy „Coolingworld” spoga+gafa, niewielka, specjalna strefa eventowa dla aktywnych i pasywnych lodówek. Istnieje duże zapotrzebowanie na te produkty ze strony handlu specjalistycznego oraz placówek wielkopowierzchniowych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się pierwszy duży wystawca z sekcji „Przygoda na świeżym powietrzu”. Petromax prezentuje swoje interpretacje przygód na świeżym powietrzu na przestrzeni 500 m². Tutaj grille staną się pomysłem na gotowanie na świeżym powietrzu, również z lampami dekoracyjnymi, które pozwolą odnaleźć drogę w nocy. Obszar, który w nadchodzących latach stanie się znacznie bardziej istotny to chłodzenie czy oświetlenie przy grillu. 

Stefan, spoga+gafa odbędzie się w Kolonii w połowie czerwca, podobnie jak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Radość i smutek jednocześnie?

Jedno jest pewne: czerwiec będzie pozytywnie intensywny. Oczywiście jednoczesne organizowanie dwóch dużych wydarzeń niesie ze sobą wyzwania związane z sytuacją noclegową. Oznacza to, że sytuacja w hotelach jest szczególnie napięta w okolicy targów. Miejsc noclegowych  w Kolonii i sąsiednich miastach wystarczy jednak dla każdego i na każdy budżet. Dzięki pierwszorzędnej infrastrukturze naszych hal wystawienniczych do spoga+gafa można szybko i bezpośrednio dojechać z regionu pociągiem, autobusem lub taksówką. Kolonia jest zatem gotowa na największe targi branży ogrodniczej i grillowej oraz na jedno z najlepszych wydarzeń sportowych, jakich miasto doświadczyło.

I radość? Czy jesteś fanem piłki nożnej?

O tak, jestem wielkim fanem i nie mogę się doczekać Mistrzostw Europy tuż za moimi drzwiami. Kolor zielony będzie więc w czerwcu w Kolonii wszechobecny: z jednej strony za sprawą nas, spoga+gafa, ale także na boisku. Jeśli coś do siebie pasuje, to na pewno są to grille, ogród i piłka nożna, dlatego za cztery tygodnie odbędzie się duży festiwal ogrodnictwa i piłki nożnej.

O spoga+gafa

spoga+gafa to największe na świecie targi ogrodnicze i grillowe. Jako międzynarodowe targi odbywające się w Kolonii, dają impuls całemu światu ogrodniczemu. Na wiodących światowych targach branża ogrodnicza opowiada o ofertach i trendach na nadchodzący sezon oraz prezentuje rozwiązania na obecne i przyszłe lata. Spoga+gafa koncentruje się na trendach i innowacjach z działów: grill ogrodowy, tworzenie i pielęgnacja ogrodów, życie w ogrodzie i wyjątkowy ogród.

REKLAMA