„Wiosna w ogrodzie” – deszczowa, ale udana

„Wiosna w ogrodzie” – deszczowa, ale udana

XVII Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem „Wiosna w ogrodzie” już za nami. W tym roku pojawiło się na niej ponad 28 tysięcy odwiedzających i – choć pogoda nie dopisała – wystawcy są zadowoleni z efektów handlowych   

W tym roku to była bardzo specyficzna impreza, na którą w przerwach między jednym a drugim deszczem przybywały tłumy klientów, pragnących wyjechać z Rënku z nietuzinkowymi jak zawsze okazami do ogrodu, na tarasy i balkony. Niemalże 300 miejsc wystawowych, ponad 28 tysięcy klientów – to doskonały, pomimo deszczowej aury, bilans kolejnej edycji „Wiosny w ogrodzie”. Atmosfera dzięki wystawcom oraz odwiedzającym była wyjątkowa – mówi Hanna Czapiewska, organizatorka Wystawy „Wiosna w ogrodzie”.

Jak tegoroczną edycję targów oceniają wystawcy? – Od kilku lat jesteśmy regularnym uczestnikiem „Wiosny w ogrodzie”. To jedno z najważniejszych wydarzeń ogrodniczych w Polsce, frekwencja jest wysoka, a sprzedaż detaliczna od 4 lat utrzymuje się na stałym, satysfakcjonującym poziomie – mówi Paweł Chwist, właściciel Gospodarstwa Ogrodniczego „Bylinowy Raj”. – Wystawa oferuje nam możliwość osobistego kontaktu i rozmów z klientami, świetnie sprawdza się jako platforma sprzedażowa, możemy też promować tam nasz sklep internetowy, który coraz lepiej prosperuje. Na pewno będziemy uczestniczyć także w kolejnej edycji – dodaje.

Efekty udziału w targach pozytywnie oceniają też firmy, które po raz pierwszy prezentowały swoją ofertę. – Od kilku lat przymierzaliśmy się do udziału w Wystawie, ale albo brakowało czasu albo nie pasował nam termin. W tym roku się udało i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego debiutu. W przeciwieństwie do większości wystawców nie nastawialiśmy się na sprzedaż bezpośrednią, ale na rozmowy z klientami, prezentację oferty, rozdawanie ulotek i wizytówek. Dziś mogę już powiedzieć, że część z osób, z którymi mieliśmy kontakt, wróciła do sklepu i dokonała zakupu, dlatego pod względem handlowym było to dla nas udane wydarzenie, które w dłuższej perspektywie przyniesie jeszcze więcej korzyści – mówi Radosław Droś, właściciel firmy KARAD oferującej m.in. sprzęt ogrodniczy renomowanych marek.

Jak co roku Wystawie towarzyszyły też konkursy. W kategoriach „Najpiękniejszy kwiat wiosenny”, „Najpiękniejszy krzew” i „Najpiękniejsze drzewko” triumfowały odpowiednio: Gospodarstwo Ogrodnicze – Olga Dąbrowska, D.SOCHA W OGRODZIE Usługi Ogrodnicze oraz Szkółka Drzew Owocowych i Ozdobnych Karwacki.

Organizatorzy „Wiosny w ogrodzie” już teraz zapraszają także na kolejne ogrodnicze wydarzenie – Jesienny Kiermasz „Jesień w ogrodzie”, który odbędzie się w dniach 7-8 września br.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie