Jesienne nawożenie w świadomości konsumentów

O najskuteczniejsze sposoby na lepszą sprzedaż nawozów jesiennych zapytaliśmy Rafała Budę, kierownika działu sprzedaży nawozów ogrodniczych w firmie FOSFAN

Czy nawozy jesienne z roku na rok zyskują na popularności?
Od dłuższego już czasu można zaobserwować, że świadomość jesiennego nawożenia wśród ogrodników czy użytkowników tzw. ogrodów balkonowych z roku na rok wrasta. Dzięki informacjom zdobytym w social mediach, podczas targów czy kiermaszów ogrodniczych, doskonale zdają sobie sprawę, że dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych, w tym również minerałów, jest tak samo ważne jesienią, jak w okresie wiosennym. Pokuszę się o stwierdzenie, że nawożenie jesienne jest niekiedy nawet ważniejsze, bo pomaga roślinom lepiej przygotować się do przezimowania i startu na wiosnę. Odpowiednio zbilansowany skład naszych nawozów dedykowanych na jesień, które nie zawierają azotu, aby roślina nie gromadziła wody czy nadmiernie nie wzrastała, powoduje lepszą zimotrwałość i ochronę przed chorobami.

Jakie czynniki mają największy wpływ na sprzedaż tych produktów?
Zdecydowanie świadomość konsumentów, że taki jesienny zabieg jest wręcz konieczny, aby wiosną cieszyć się pięknymi, zdrowymi roślinami. Ważną rolę odgrywają tutaj sprzedawcy w centrach ogrodniczych czy handlowcy mający bezpośredni kontakt z klientami. To dzięki ich pracy, wiedzy i zaangażowaniu docieramy z informacją o jesiennym nawożeniu do szerokiego grona nabywców.
Staramy się również, aby nasze opakowania nawiązywały swoją grafiką do okresu jesiennego, poprzez odpowiednią kolorystykę, dzięki czemu konsument od razu wie, że właśnie te nawozy są przeznaczone do nawożenia jesiennego.

Jak skutecznie promować je w sklepach i centrach ogrodniczych?
Jak wspomniałem już wcześniej, staramy się poprzez odpowiednio dobraną grafikę odróżnić ten rodzaj asortymentu od pozostałych nawozów, w celu ułatwienia klientowi podjęcia decyzji zakupowej. Bardzo często nasze nawozy jesienne eksponowane są w punktach sprzedaży w tzw. displayach, na których umieszczone są woblery informujące i przypominające o jesiennym nawożeniu.
Z powodzeniem wprowadzamy różnego rodzaju promocje na zakup nawozów jesiennych, aby jeszcze bardziej zachęcić naszych kontrahentów do zakupów.
Sprzedaż nawozów jesiennych utrzymuje się na zadowalającym poziomie, ale mamy świadomość, że musimy cały czas intensyfikować działania zarówno marketingowe, jak i sprzedażowo-handlowe w celu zwiększenia popularyzacji stosowania nawozów jesiennych.

REKLAMA