45-lecie sklepu

Sklep ogrodniczy w Bytomiu, który w tym roku odkupił właściciel firmy Eko-Flora System, działa nieprzerwanie od prawie pół wieku. W tym roku świętuje 45-lecie istnienia

Tekst: Sylwia Wlekła

Współcześnie wysoko cenimy tradycję połączoną z nowoczesnością, w tym przede wszystkim w biznesie. Nowości technologiczne, trendy sprzedażowe i nowe formy zainteresowania konsumenta produktami stają się także domeną lokalnych przedsiębiorstw. Przykładem na to, jak kultywować tradycję, osiągając przy tym sukces, jest firma Eko-Flora System, która przejęła sklep działający nieprzerwanie od 45 lat.

Kiedy wchodzi się do tej placówki, odnosi się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu. Stara waga, nasiona w ogromnych workach czy charakterystyczna ekspozycja towarów – to tylko niektóre znaki szczególne. Największe zainteresowanie jednak budzi stara szafa na nasiona, również niezmiennie stanowiąca centralny punkt sklepu – już od 45 lat.

– Mieliśmy od wielbicieli staroci kilka propozycji kupna tej szafy. Jednak nie chcemy jej sprzedawać. To już nie tylko mebel, a eksponat, będący integralną częścią tego miejsca i niewątpliwie wprowadza odpowiedni klimat, który można poczuć od razu po wejściu do sklepu – mówi Dariusz Moćko, właściciel firmy Eko-Flora System.

Jaki jest klucz do sukcesu sklepu Eko-Flora System? Niewątpliwie konsekwencja i upór w działaniu.
– W latach 70. otwarto tutaj sklep Społem. Następnie, w czasach transformacji, ówczesna kierowniczka przejęła placówkę i sama prowadziła działalność. Po latach odkupiliśmy więc sklep z długoletnimi tradycjami. Pewnymi rzeczami, które nie uległy zmianie na przestrzeni lat, są na pewno fachowa obsługa i dostęp do wielu różnorodnych produktów. To dlatego sklep może szczycić się dużym zainteresowaniem klientów – dodaje Dariusz Moćko.

Sklep Eko-Flora System stał się wizytówką miasta i jest dobrze znany lokalnej społeczności. Asortyment spełnia wygórowane oczekiwania współczesnego klienta i jest stale powiększany o nowe, lepsze produkty.
– Ponieważ mamy duże doświadczenie w branży ogrodniczej, będziemy starali się, aby sklep działał przez długie lata, a nasza fachowa obsługa i dostępny asortyment podnosiły jeszcze bardziej jego prestiż – podsumowuje Dariusz Moćko.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: