Akcja Pszczoła w Gozdowie

Warsztaty, duża dawka wiedzy oraz zabawy dla najmłodszych – ruszyła ogólnopolska akcja „Sprzyjamy pszczołom” zainicjowana przez Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych. Jej głównym celem jest uświadamianie, jak ważną rolę w przyrodzie pełnią pszczoły i owady zapylające. W miniony weekend spotkanie odbyło się w Centrum Ogrodniczym  „Zielonym do Góry” w Gozdowie. „Biznes Ogrodniczy” jako patron medialny wydarzenia oczywiście wziął w nim udział

W minioną sobotę , 21 kwietnia w Centrum Ogrodniczym „Zielonym do Góry” odbyło się wydarzenie poruszające tematykę pszczół, innych owadów zapylających oraz roślin miododajnych. Specjalnie dla klientów zostały przygotowane  m.in. praktyczne warsztaty oraz  prelekcje prowadzone przez specjalistów. Najmłodsi mogli wziąć udział w  ciekawych grach i zabawach. Akcja  skierowana jest przede wszystkim do właścicieli ogrodów przydomowych i działkowych, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką środowiska naturalnego. – To pierwszy w naszym rejonie tego typu event, który ma  przybliżyć rozwiązania jakie można zastosować w ogrodach, aby chronić pszczoły i inne owady zapylające przed wyginięciem.  Nasi klienci przez cały dzień mogli uzyskać informacje  na ten temat bezpośrednio od specjalistów. Zachęcamy do podjęcia działań mających na celu wspieranie jednych z najważniejszych owadów w naszym środowisku  -podsumowuje Krzysztof Kowalski, właściciel Centrum Ogrodniczego „Zielonym do Góry”.

Wydarzenie było współtworzone  z:

  • Probiotics Polska
  • Centrala nasienna AGRONAS
  • Łysoń
  • Zespół Szkół z Powiercia (ZSCKR Powiercie)
  • Związek Pszczelarzy Polskich oddział Koło
  • Miodni.pl
  • Szkółka Kowalski

Tę wyjątkową i niezwykle pożyteczną akcję wizerunkową  przygotowało PSCO, jej celem jest uświadomienie klientom centrów ogrodniczych jak ważne i pożyteczne dla naszego ekosystemu są pszczoły.  To także szansa dla członków PSCO, aby włączyć do oferty produkty miododajne, m.in.: drzewa, rośliny, byliny, nasiona miododajne, produkty pszczelarskie i artykuły do hodowli amatorskiej pszczół.  i  promować je w miejscu sprzedaży.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: