Warsztaty nocą!

Tłumy miłośników zieleni, doskonała pogoda, wspaniałe humory  i nocne porady – to był niezwykły weekend z RWO 2018! W dniach od 19-21 kwietnia odbyły się aż cztery spotkania. Miłośnicy zielni z Witoldem Czuksanowem oraz przedstawicielami firm Kronen, Agrecol, RAMP i Kwazar mogli porozmawiać w miejscowości Orły, Mielec, Tarnów i Dębica. W Tarnowie spotkanie po raz pierwszy w ramach RWO odbyło się nocą!

Centrum Ogrodnicze Marek Jucha w miejscowości Orły, Centrum Ogrodnicze Agromach w Mielcu, Centrum Ogrodnicze Dom i Ogród w Tarnowie oraz Centrum Ogrodnicze Ogrodnik Ruciak w Dębicy, to cztery kolejne punkty, w których w miniony weekend odbyły się niezwykle udane warsztaty RWO.

To eventy edukacyjne, które odbywają się w centrach ogrodniczych w całej Polsce. Każdy ma inny temat przewodni i tak, tym razem spotkania odbyły się pod hasłami: 20 lat razem z sklepem OGRODNIK MAREK JUCHA, Kwitnąca Wiosna z Centrum Ogrodniczym Agromax, Pierwsze Nocne Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze oraz Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze z Ogrodnikiem. Celem warsztatów jest promowanie ogrodnictwa, zachęcanie miłośników zieleni, młodych adeptów i początkujących ogrodników do wspólnego sadzenia roślin, nauki i zabawy.

– Spotkania w ramach Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych, które zaplanowaliśmy między 19.04 a 21.04 2018 zapamiętamy jako wyjątkowo energetyczne. Zapanowała wreszcie ta dobra wiosenna, ogrodnicza energia, którą wyzwala pogoda i panująca aura. W tych dniach naprawdę mogło się wydawać, że wszystko wokół właśnie zakwitło i prawdopodobnie przypomniało klientom centrów ogrodniczych, że to już naprawdę pora, by wywiać zimę nawet z najdalszych zakamarków ogrodów. Na pewno było to widać i w miejscach, które odwiedziliśmy. W czwartek 19.04 byliśmy w Orłach pod Przemyślem, w Centrum Ogrodnik Marek Jucha. Kolejnego dnia odbyły się dwie warsztatowe sesje: w Mielcu w Centrum Ogrodnicze AGROMAX oraz w Tarnowie F.H. Dom i Ogród Janusz Pieprzak. Zakończyliśmy sobotnimi zajęciami w Dębicy, w centrum Ogrodnik. Wszystkie były wielką przyjemnością sadzenia setek aksamitek, petunii, stokrotek, bylin o ozdobnych liściach i ostatnich już bratków z uśmiechniętymi uczestnikami. W tych słonecznych dniach nawet problemy zeszły na dalszy plan, było bowiem wyjątkowo mało pytań o sposoby walki ze szkodnikami i chorobami. Oby taka dobra energia towarzyszyła naszym kolejnym Warsztatom zaplanowanym na trasie #RWO2018 – podsumowuje Witold Czuksanow, prowadzący akcję.

 

Pomysłodawcą eventu jest firma Kronen, która zaprosiła do współpracy firmy Agrecol, Ramp oraz Kwazar. Patronem medialnym jest „Biznes Ogrodniczy”.

 

Zaproszenia na kolejne wydarzenia na trasie #RWO2018 znajdują się na profilach FB organizatorów trasy.

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: